Mistake – Malby (2013)

Marek Švanda, Petr Huser, David Šenkeřík – 3 členná kapela hrající styl hard-pop. Přes 200 odehraných koncertů v ČR a SR (Rock for People, Colours Of Ostrava, Masters of Rock a další), výhra v několika hudebních soutěžích (např. Rockmax 12, Pro-rock…). Singly kapely Mistake se dostaly do několika rádií (Čas, Rockmax, Zlín, Rockzone a další), klipy Půlnoční Svět a Nahá pravidelně vysílány na TV Óčko. Tak to je něco málo o kapele Mistake tak, jak se prezentuje na svých webových stránkách.

 

Album Malby, které obsahuje jedenáct skladeb, otevírá píseň Hotel minus 4 hvězda. Skladba s klasickým pěvným ooo! Zaujmou zde především aranže vokálů a samotná jejich energie. Zatím co Nahá, která je již výše zmíněná jako pravidelně hraná píseň na TV Óčko, je zcela fádní, bez šťávy a nápadu. Taktéž na tom je i Půlnoční svět.

 

Při poslechu najednou zjistím, že hraje Zloděj brambůrků. Skladba, která vytrhne z kontextu předešlé písně, které až přespříliš splývají v jednu dokola se opakující kytarovou trampskou odrhovačku. Dorian Grey zaujme nápadem a hravostí a dle mého názoru je to kandidát na videoklip k této desce.

 

 

Skladba Piloti je další z věcí, které když uslyšíte, tak vás neurazí a rádi si je poslechnete znovu. Navíc je zde milé překvapení v podobě dámského vokálu, který dodá jistý šarm skladbě jako takové. Démony na vás kapela Mistake vypustí z předposlední skladby a udělá velice dobře.

 

Celé CD uzavře skladba podpořená smyčcovým uměním. Při poslechu si odpočinete a rozhodně nebudete strádat, ale přesto nosiči Malby něco chybí. Podle mého náboj a přirozenost skladeb, ale to ať každý posoudí sám…