Mista má první singl ve slovenštině!

Slovenská hudebnice, která žije v Praze – Mista, má nový singl „Deň s Tebou“. Je to její první skladba ve slovenštině, doteď totiž zpívala pouze anglicky. Hudbu k temperamentnímu songu složila sama Mista se Stanem Šimonem, text napsal Vlado Krausz.

 

Mista, vlastním jménem Soňa Šimorová, má za sebou klasické hudobní vzdělání.Vystudovala konzervatoř a potom Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Po dvaceti letech pravidelného cvičení na housle a klavír se však rozhodla pro radikální změnu. Jak sama říká, chtěla si zachovat duševní zdraví.Přestěhovala se do Čech a z klasické hudby přesedlala na pop.

 

V nové písničce uslyšíte Mistu nejen zpívat, ale i hrát na housle. Kromě toho, že je ze skladby cítit, v jaké osobním rozpoložení se nachází, začíná s ní i novou profesionální éru. Po období anglických písní se rozhodla, že odteď už bude zpívat jen ve slovenském jazyce.

 

„Je to môj rodný jazyk, vždy mi bude najbližší. Každý hudobník sa časom vyvíja a má potrebu posunúť sa ďalej. Pre mňa je nahrávanie nových skladieb so živými nástrojmi a s kapelou návrat k tomu, čo som robila celý život, ešte počas štúdia na konzervatóriu a VŠMU. Singel „Deň s Tebou“ je predzvesťou nového albumu, na ktorom už aktívne pracujem. Vyjde ešte pred letom 2017, na čo nadviažu aj koncerty s novým programom. Celý album bude spievaný v slovenčine, veľmi sa z toho teším. Mám hotových už sedem skladieb a ďalších sedem je v štádiu tvorenia, “ dodáva sympatická Mista.