Mirka Miškechová představuje nový singl!

Písnička Cudzinka v tvojej zemi je asi první věc, kterou si vybavíte po vyslovení jména Mirka Miškechová. Slovenská zpěvačka, která má u nás bohatou hudební historii právě s Xindlem X, se tentokrát vydává do popovějších vod a kromě akustických a folkových aranží, na které jsme u ní zvyklí, si pohrává více s elektonikou. Právě proto sáhla Mirka po producentovi Arminovi Effenbergerovi, se kterým začala připravovat své druhé album. Písnička „18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam“ je jejich společnou prvotinou.

 

“Písničku jsem napsala přibližně před 4 roky, když jsem začínala chodit se svým tehdejším přítelem. Hodila jsem na papír a především do not všechny moje pochybnosti o tom, jestli má náš vztah vůbec smysl a vydrží. Když byl celý song hotový, začala jsem počítat, kolik konkrétních věcí jsem do textu zakomponovala a vyšlo mi jich 18. Od té doby jsem to nikdy nekontrolovala a proto se písnička jmenuje 18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam.“ říká zpěvačka, která je, kromě textu, i autorkou hudby.

„Skutečností je, že na těch 18 věcí jsem se tehdejšího přítele vlastně nikdy nezeptala. I přesto, že píseň několikrát slyšel, obsah mu zůstal a pravděpodobně navždy zůstane utajený. Byl to totiž cizinec.“ dodává Miškechová.

 

Videoklip vznikl pod režisérskou taktovkou Ondřeje Kudyna, který se podepsal například pod videa skupiny Poetika (Každou vteřinou či Trinity). Natáčelo se několik dní v Praze a ve Vídni.

Sama zpěvačka si zahrála právě to děvče, které by se strašně rádo přítele zeptalo na to nevyslovené, pouze zapsané… „zůstaneš do konce jako na lodi kapitán?“ nebo „budeš při mě i když nejsem vždycky normální?“

 

Singl „18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam“ je začátek nové éry slovenské hudebnice Mirky Miškechové.

 

Více informací na www.facebook.com/mirkamiskechovaband