Mig 21 vyráží na tour „Svoboda není levná věc“!

Kapela Mig 21 se na podzim vydá na tour „Svoboda není levná věc“, v rámci kterého navštíví několik českých měst. Koncerty kapely bývají okamžitě vyprodány a tak například v brněnském klubu Fléda vystoupí kapela hned dvakrát – 1. a 2. listopadu. Pro pražany kapela připravila rovnou troják – zahraje 28., 29. a 30. listopadu v Lucerna Music Baru. Mig 21 se na své cestě zastaví například i v Plzni, Písku nebo Olomouci.

,,Každoroční hledání názvu turné je na celém tom turné asi ta nejtěžší věc. Adeptů na název bylo letos mnoho, namátkou: Jakostní tour, Šňůra perel sviním, Panďuláci tour, Kdy už tam budem tour, Svaté tour, Cool Tour atd. Ale náš poslední singl se jmenuje Svoboda není levná věc, takže sami vidíte, že je to přesně ten název, který jsme hledali,“ vzkázali členové kapely fanouškům na facebookových stránkách. Kromě písničky Svoboda není levná věc fanoušci uslyší také další hity kapely jako třeba Kalhotky si sundej, Chci ti říct nebo Diskobůh.

Posluchači si kapelu oblíbili nejen pro jejich jedinečné texty, ale i pro jejich originální smysl pro humor a autentické rekvizity, které kapela využívá během svých koncertů. Jednou z rekvizit, kterou měli Mig 21 během letních koncertů, byl i zvětšený mikrofon tzv „tágo“, kterým kapela nahrávala zpěv fanoušků právě při písničce Svoboda není levná věc, ti kteří se takového koncertu zúčastnili, budou mít šanci „slyšet“ se na nahrávce zmiňované písničky.