Michal Hrůza vydává po třech letech emocemi nabitou desku Sám se sebou!
19.5.2017
20.5.2017
19.00
27.5.2017
19.00
3.6.2017
19.00
17.6.2017
19.00

Zpěvák a vyhledávaný skladatel Michal Hrůza slaví 20 let na české hudební scéně. K „narozeninám“ si nadělil desku „Sám se sebou“ a koncertní turné po českých a moravských zámcích, na které pozval řadu svých hudebních přátel. Nové album vychází v pátek 19. května u Universal Music a v sobotu 20. května jej zpěvák se svoji kapelou pokřtí na Státním zámku Sychrov. Kmotrem alba bude herec Jiří Dvořák, který je spoluautorem textu písně První a poslední.

 

Velmi očekávané album úspěšného zpěváka a skladatele vychází tři roky po koncepční desce DEN. Podle prvotních reakcí se jedná o jednu z nejsilnějších nahrávek zpěvákovi kariéry. Deset písní Michala Hrůzy je mimo jiné o uvědomění si, že nic není černé nebo bílé. Album vnímavým posluchačům odhalí i nový pohled do zpěvákova nitra, které zůstávalo doposud spíš ukryto. Sled událostí a z toho vyplývající emotivnější způsob vnímaní světa, posunuli jeho tvorbu zase o několik kroků dál.

 

„Sám se sebou je stav, který je dobré někdy zažít. Často jsme v kolotoči, že kolikrát ani nevíme, co je správně a co není správně. Toto album je o tom, co člověk může prožívat, když je sám se sebou a má čas věci promyslet a vycítit,“ popisuje Hrůza leitmotiv alba.

 

Kromě autorské stránky se Michal podílel také na produkci spolu s Michalem Šenbaurem. Vedle nových písní, které rezonují a nabízejí prostor k zamyšlení, na albu zároveň nechybí stejnojmenné hity z filmů Padesátka, Pro Emu a studiová verze skladby Sázava z nové české komedie Špunti na vodě režiséra Jiřího Chlumského.  Vzhledem  ke svému pověstnému citu písničkáře a současně zkušeného tvůrce hitů, kterých má na svém kontě již bezpočet, je Michal vyhledávaným filmovým autorem.

Za jeden z vrcholů alba lze bezpochyby označit píseň Optimista. „Optimismus předpokládá štastný konec a já se optimistou cítím být,“ vysvětluje Hrůza. Další zajímavostí je, že za námětem skladby s názvem První a poslední stojí stejnojmenná báseň známého herce Jiřího Dvořáka.

 

Koncertní šňůra s názvem Hrůza na zámku bude dosud největší tour v hudební́ historii Michala Hrůzy. Odstartuje 20. května na Státním zámku Sychrov, 27. května se Michal Hrůza s kapelou představí fanouškům na západočeském zámku Zbiroh, 3. června na Státním zámku Valtice a 17. června na Státním zámku Telč.  Bohatým odpoledním programem pro celou rodinu, který startuje už ve 14 hodin, provede herec Marek Taclík. Hlavními hosty tour budou Mňága a Žďorp, Tata Bojs, Anna K., Thom Artway, Jan Budař a mladá talentovaná kapela Naděje.

 

Vstupenky lze zakoupit v předprodejní síti Ticketportal: bit.ly/hruzanazamku