Michal Hrůza si dvacetiletému působení na scéně nadělil koncert na zámku Zbiroh a křest nového CD

Je krásný slunečný sobotní den  27.5. 2017 a do západočeského zámku Zbiroh se přijeli podívat fanoušci  na vyhledávaného skladatele a zpěváka Michala Hrůzu, který je již 20 let na české hudební scéně. Koncertní šňůra s názvem Hrůza na zámku je dosud jeho největší tour v jeho hudební historii. Bohatý program, který startoval ve 14 hodin moderoval Marek Taclík.

 

K „narozeninám“ si Michal Hrůza nadělil desku s názvem Sám se sebou a koncertní turné po českých a moravských zámcích, na které pozval řadu svých hudebních přátel. Koncertní šňůru odstartoval 20. května na Státním zámku Sychrov, dnes hrál na západočeském zámku Zbiroh a dále pak 3. června na Státním zámku Valtice a 17. června na Státním zámku Telč.

Jeho nové album vyšlo v pátek 19. května u Universal Music a v sobotu 20. května jej zpěvák se svoji kapelou pokřtil na Státním zámku Sychrov. Kmotrem alba byl herec Jiří Dvořák, který je spoluautorem textu písně První a poslední.

Po příchodu do areálu nás uvítal stan projektu Škola písničkou. Tam si mohli návštěvníci zahrát různé hry. Od házení míčků nebo stavění kostek. Svojí zručnost trpělivost a dovednost mohli návštěvníci předvést při soutěži ve stavění stavění co nejvyšší pyramidy. I já jsem se zúčastnila a z deseti soutěžících  vyhrála zpěvník Michala Hrůzy z něhož jsem měla obrovskou radost.

V areálu se vynořilo černé auto, která měla na boční stěně nápis TPT a amplionem začalo svolávat děti na divadelní představení s názvem “Sešli se tři a stalo se”. V něm seděli tři herci, znichž jeden představoval vypravěče, druhý baviče a třetím z nich byl heligonkář Tomáš Měcháček. Dětské obecenstvo se v mžiku seběhlo a čekalo na instrukce od herců, kteří si vybírali děti a přidělovali jim jejich divadelní role. Společně si tak děti, moderátoři a i takzvaní křováci zahráli pohádky jako Kráska a zvíře, Karkulku a nebo Šíleného vědce. Na konci poslední pohádky mohly děti po „vědci“ házet vajíčka, což se všem dětem neobyčejně líbilo.
Koncert odstartovala v 16 hodin talentovaná kapela Naděje. Svými rytmickými písněmi jako je Vítr, Nanana, Výkřik nebo Nafrněná, roztancovala všechny přicházející návštěvníky. Kapelu Naděje vystřídal na podiu Jan Budař. Ten se uvelebil za pianem a svými písněmi jako byly Kolečko, Sladký moment nepití, Makrela a vtipnými poznámkami bavil obecenstvo. Jako přídavek byly písničky Lidice a Když zavřu oči.

Po sedmé hodině se za aplausu svých fanoušků na podiu ocitá stále úžasná zpěvačka Anna K. se svoji kapelou a písničkami jako Nelítám nízko, Večernice, O kousek vedle tebe, Večírek za koncem, Až mě zachráníš , Šestý smysl, Co mi za to dáš, Pyramida boha slunce, Píseň o slzách, Noc na zemi a v neposlední řadě krásná písnička Nebe rozproudila krev všem přítomným. Nikdo nezůstal stát a všichni si užívali teplé sobotní noci. Přišel oslavencův čas. Na podiu vystoupil zpěvák Michal Hrůza, se kterým si od první písničky zpívalo i to nejmladší obecenstvo. Zahrál písničky jako Duše do vesmíru, Ráno, Bílá velryba, Venuše, Černý brejle, 1plus1, Evo, Kovbojská.

 

 Došlo také na opakovaný křest alba Sám se sebou, které pokřtil společně s Annou K. Nemohly chybět ani Hrůzovo známé duety. Ty si sním zazpívala právě Anna K. Publikum bylo nadšené a o tom, že si vytleskalo přídavek nemůže být řeč. Písněmi Poslední dobou a Napořád zakončil nezapomenutelný večer, na který budou všichni podle mého názoru dlouhou dobu vzpomínat.