Metalové kulomety Judas Priest a Megadeth rachotily v Plzni

Metaloví mágové z Judas Priest slíbili téměř před třemi lety, že se vrátí. A své slovo dodrželi! 12.června rozpálili hokejovou Home monitoring arénu v Plzni tak, že kdyby tam byl v tu chvíli led, všichni by stáli po kolena v bazénu.

 

A pro pomyslnou vodu nikdo nemusel chodit daleko, protože v prosklené aréně se každý doslova koupal ve svém vlastním potu. Vedro, vedro a zase vedro. Proto hosté večera – Megadeth, neměli ani moc práce s tím publikum rozehřát na správnou provozní teplotu. Kdo by nejspíš ale zasloužil usmažit v pekelným ohni, byl zvukař. Když se daří, tak se daří!

 

Setlist byl nabitý peckami z nového, sakra povedeného alba Dystopia, ale samozřejmě se dostalo i na očekávané starší hitovky

 

Přesně úderem půl deváté padla k zemi opona zahalující celou stage na přestavbu a „Jidášové“ nastoupili v plné síle. I když Glenn Tippelton bude asi navždycky na pódiu chybět, kapela bez jeho přítomnosti ostudu nedělá. Po celou dobu svého vystoupení předváděli perfektní metalovou show na závěr nezapomněli vzkázat, že „The Priest Will Be Back“. No tak uvidíme.

 

Setlist:

Firepower, Grinder, Sinner, The Ripper, Lightning Strike, Bloodstone, Saints in Hell, Turbo Lover, Tyrant, Night Comes Down, Freewheel Burning, You´ve Got Another Thing Comin´, Hell Bent for Leather, Painkiller, Guardians/ Rising From Ruins, Metal Gods,  Breaking the Law, Living After Midnight