Metalová legenda Mats Levén na Cibula Festu 2015!

Největší česko-slovenský open air festival Cibula Fest, který se koná 23. – 25. 7. na letišti v Holíči, nabídne návštěvníkům jedinečnou příležitost užít si naplno live vystoupení švédské metalové hvězdy Matse Levéna. Zpěváka, který je považován za jeden z nejlepších hlasů v historii heavymetalové hudby, vystoupí se slovenskou metalovou kapelou Tristana. Organizátoři Cibula Festu 2015 zveřejnili i další zvučná jména v programu festivalu. Po avizovaných headlinerech, jako jsou Wanastowi Vjecy, Arakain s Lucií Bílou, Horkýže Slíže, Walda Gang, Zóna A a další, účast potvrdila populární slovenská skupina IMT Smile, raper Rytmus a italská metalová kapela Temperance.

 

Padesátiletý Mats Levén se proslavil především v kapele Therion, která patří mezi zakladatele gothic metalu. Spolupracoval také s formacemi Krux, Candlemass, Treat, Narnia, Apocalyptica, Lion’s Share, dvorním kytaristou Ozzyho Osbournea Gusem G. či s uznávaným kytaristou Yngwie Malmsteenom. „Odehrajeme skoro všechny skladby z našeho aktuálního alba Virtual Crime a starší singl Friday 13th. Matse Levéna jsem poprvé viděl na pódiu ještě jako student a dodnes je mým vzorem. To, že budeme spolu sdílet jedno pódium, že můj idol se učí texty, které jsem napsal, to je zkrátka splněný sen!“ konstatoval zpěvák kapely Tristana Peter Wilsen.

 

Atraktivní seznam hostů oblíbené a hojně navštěvované hudební open air akce na hranicích mezi Českou a Slovenskou republikou však stále není kompletní. „Program jsme se snažili poskládat tak, aby byl zajímavý pro všechny. Co nevidět oznámíme i posledního headlinera Cibula Festu,“ prozradil organizátor festivalu Vladimír Chrenka. Celkově na Cibula Festu 2015 vystoupí více jak 50 interpretů, prostor dostanou i hendikepovaní umělci: kapela The Tap Tap, rapující vozíčkář Bekim nebo nevidomí rappeři NH6. Možnost představit se budou mít i mladé nadějné kapely v rámci projektu Rocková maturita, do kterého je možné se přihlásit do 12. června. Na Cibula Festu vystoupí až 16 vybraných kapel, 8 nejlepších pak postoupí do listopadového finále. V čele poroty stane slovenská kytarová legenda Juraj Kupec. Mimo hudební produkce se mohou návštěvníci festivalu, každoročně jich v Holíči bývá více jak 10 tisíc, těšit i na další doprovodné akce – westernové městečko, sportovní klání, soutěže o ceny a mnoho aktivit souvisejících s cibulí.

 

Více na www.cibulafest.eu

 

Vstupenky na Cibula Fest 2015 jsou v prodeji v síti Předprodej.cz