Městské slavností v Ledči lákají na Vypsanou fiXu, ledečské kapely, ale také na bohatý program pro děti!
14.6.2014
13.00

V sobotu 14. června se v Ledči nad Sázavou konají Městské slavnosti. Již druhým rokem se Slavnosti uskuteční pod přímou záštitou města Ledeč a dění se opět přesouvá na Husovo náměstí. Bohatý multižánrový programu startuje od 12:30 hod a během dne by si všichni měli přijít na své. Organizátoři se pro letošek zaměřili na představení tvorby místních interpretů, za podpory významných hostů. Novinkou bude spojení Slavností s Dětským dnem, který je tradičné organizován Střediskem volného času.

 

Úloha VIP hosta připadla pro letošek pardubické Vypsané fiXe. Dnes již kultovní kapela známá mimo jiné i z filmových pláten, v letošním roce slaví 20 let existence a aktuálně představila novou desku s názvem „Krásný smutný den“.

 

Ledečskou scénu zastoupí tradičně punkově poetická Psychohlína, big-beatem ošlehaný Koczkopes a za zástupce mladší generace tu bude úspěšná sestava Madame Butterfly!

Své příznivce si určitě najde také kapela 2ND, hudební projekt, který si umí získat posluchače díky kvalitnímu přednesu přejatých skladeb světové či domácí hudební scény, a to nikoliv formou zábavové kapely, ale v podobě rockového koncertu plného energické show a emocí.

 

Kdo má rád country, blues nebo trampské písně neměl by si nechat ujít vystoupení populární ledečské skupiny VÍKEND. A příznivce lidovek, nebo dechovky určitě potěší PM Band, skupina v současnosti dobře známá příznivcům TV Šlágr. V programu má své čestné místo také vystoupení žáků ledečské umělecké školy. Ve dvou vstupech se představí dechový a taneční orchestr.

Celým programem na hlavním podiu provede známá dvojice moderátorů Leoš a Maroš, kteří se ledečsko-slavnostího mikrofonu ujali již v loňském roce.

 

Dětský den startuje na ledečském náměstí od 14:30 hod. V průběhu celého odpoledne budou pro nejmenší návštěvníky připraveny soutěže, tvořivé dílny a spousty dárků. Průběžně budou probíhat taneční vystoupení SVČ Ledeč a pohádkové a hudební představení zájezdového Divadla Pohádka.

 

Na celou akci je samozřejmě VSTUP ZDARMA! Více informací na www.ledecsko.cz!