Memphis a Pavel Callta vyrazí na společné podzimní turné. Zorganizovali jim ho jejich fanoušci!

foto: archiv kapely

Kluci z kapely Memphis a zpěvák Pavel Callta se rozhodli, že spojí své síly a vyrazí na společné turné po českých městěch. Organizování koncertů ale pojali velmi neobvykle. Na pomoc si totiž přizvali svoje fanoušky na facebooku. Již nyní je ve hře více než 45 měst. Následně se vybere 10 měst, která budou mít nejvíce potvrzených hostů. Fanoušci můžou podporovat svoje město až do zahájení turné na konci října. Poslední koncert proběhne v polovině ledna. 

 

Vstupenky se dají koupit buď přímo na místě před koncertem anebo na http://www.smsticket.cz/ , cena lístku se pohybuje kolem 100Kč podle místa konání.

 

Jak se zrodil nápad jet společné turné? 

Honza Řičař: Nedávno nám vyšla deska IN SONGS ABOUT HER, proto po letních festivalech vyrážíme do klubů a těšíme se na trochu jinou atmosféru. Na festivalech téměř není možnost kontaktu s fanoušky, což bychom rádi napravili a našli čas na podpisovku, na pár slov, zašli na drink, udělali pár společných fotek… S Pavlem se známe delší dobu jako muzikanti, mám rád jeho songy a zároveň velký respekt k tomu jaký je člověk, tak jsem ho oslovil s nápadem společného turné. Pavel neměl nic proti, tak vyrážíme ☺.

Pavel Callta: Byla to celkem milá náhoda, jelikož jsem zrovna přemýšlel nad tím, že pojedeme s kapelou naší první tour vůbec a koho pozveme s sebou. V tom největším přemýšlení mi zavolal Honza, jestli bychom do toho nešli. Samozřejmě jsem s radostí souhlasil ☺.

 

Proč jste se rozhodli přizvat na pomoc fanoušky?

Honza Řičař: Fanoušky jsme přizvali na pomoc z jednoduchého důvodu. Pokaždé, když jedeme klubové koncerty, zařadíme hlavně velká města, tentokrát jsme chtěli tour pojmout jinak. Proto je organizování z části na našich fanoušcích a přihlásit se může kterékoli město.

Pavel Callta: Navíc je to takový originální způsob pořádání turné, jaký tu myslím ještě nebyl. Tak uvidíme, jestli se to podaří dle našich představ. Za tenhle zajímavej nápad musím pochválit kluky z Memphis.

 

Jak budou koncerty vypadat? Kdo bude hrát jako první?

Honza Řičař: Například v domácím Hradci bude hrát nejdřív Pavel a potom my, ale u Pavla doma to zase bude naopak. Na zbytku koncertů si nejspíš střihneme ☺.

 

Chystáte i nějakou společnou písničku?

Honza Řičař: Přesně tak ☺. Chystáme jeden duet, který bude brzy i na internetu. Sledujte náš facebook ☺.

Pavel Callta: Dáme možná i nějakou tu lidovku (smích), ať je to pro posluchače nezapomenutelné a originální.

 

________________________________________________________________________

o MEMPHIS

Hradeckou kapelu Memphis jste možná zaznamenali díky jejich chytlavé písničce Sunshine, která bodovala jak na rádiích, tak i v televizi, stala se čtvrou nejhranější skladbou v žebříčku IFPI a vyhrála několik hudebních hitparád. Nyní můžete z rádií slyšet singl “Give Me More”, ke kterému kapela natočila povedený videoklip plný mýdlových bublin (můžete se podívat zde).

 

Letos se klukům splnil jejich dětšký hudební sen – 17.května vyšlo debutové album IN SONGS ABOUT HER. Obsahuje celkem 13 písniček, které, jak už napovídá název, vyprávějí o NÍ. Jsou to krátké příběhy o vztazích a životě. “Album vznikalo v období, kdy se v mém životě událo asi nejvíc změn. Například Sunshine je poděkováním slečně, která pro mě hodně znamenala a znamená. Většina písniček na albu je hodně pozitivních (např. “Get Up” nebo “Give Me More”), jelikož takové ty roky byly, na druhou stranu tam naleznete i několik smutných balad jako “My Words” nebo “No Tears,” které jsem napsal ve chvílích, kdy jsem to tak cítil.” Album vznikalo několik let a tudíž zachycuje jak tvůrčí začátky kapely, tak i jejich současné, mnohem dospělejší období.

Producentem desky je Ecson Waldes (Anna K., David Koller, Ewa Farná), album navíc obsahuje i bonusovou aranž písně One More Try od známého britského producenta Grega Havera (Melanie C, Bullet For My Valentine nebo Manic Street Preachers).

 

K velkým úspěchům Memhis určitě patří i to, že zpěvák Honza Řičař se stal moderátorem hitparády TV Óčko.

 

Memphis – Give me more

 

PAVEL CALLTA

Pavel Callta se po zamilovaném vánočním singlu Ve hvězdách vrací s pořádně optimistickou písní. Hudbu k písni „Naštěstí“ otextoval jeho kamarád – zpěvák a textař Xindl X (na youtube již má klip přes 800 tisíc shlédnutí – podívejtě se zde). V klipu z rozkvetlého Petřína si zahrála například moderátorka Tereza Tobiášová a také jedna polovina ulítlé dvojky Viral Brothers – Erik Meldík.

 

Jednou jsi dole, jednou nahoře – to zpíval už Voskovec s Werichem. Moudrá věta, ve které jde především o jedno. Dostat se rychle ze stavu, kdy jste „dole“. Pomoci může třeba i optimistická písnička, která vám připomene, že zase není tak zle. Přesně takovou právě připravil písničkář Pavel Callta. Text napsal Xindl X. „Písnička je hodně pozitivní. Chci prostřednictvím ní prostě říct, že stejně všechno dobře skončí, když v to věříte. A taky: Když nejde o život, jde o…,“ dodává celkem jasně Pavel.

Jeden z mála jarních slunečných dní posloužil k pořízení videoklipu. Natáčelo se na snad nejznámějším pražském kopci Petříně, část záběrů pochází také z vesničky Sosnové kousek od České lípy. V klipu pravděpodobně poznáte moderátorku Terezu Tobiášovou. Jak se tu ocitla? „S Terezou se znám z pořadu Mixér na Óčku, který moderuje. Podle mého scénáře měla v klipu vystoupit reportérka a ptát se kolemjdoucích na otázky. Proto jsem oslovil právě ji. „Je výborná moderátorka a její úsměv se navíc v záběrech krásně vyjímá a dodává klipu pozitivní energii,“ vysvětluje Pavel. Další známou tváří je Erik z Viral Brothers, která pravidelně plní sociální sítě povedenými klípky ze života. „V klipu je scéna, kde píšeme test ve škole, a jak asi dost z vás ví, Viral Brothers mají na kontě také Debilní kecy studentů, proto mě napadlo, že by se Erik do této scény hodil a přidal svoji komickou špetku do mlýna.“

 

Pavel Callta je čtyřyadvacetiletý talentovaný zpěvák z České Lípy, který vstoupil do povědomí veřejnosti v roce 2011 jako semifinalista soutěže Česko Slovensko má talent. V listopadu loňského roku vydal svůj debutový singl „Ve Hvězdách“ (ve videoklipu si zahrála roli i česko-slovenská herečka Andrea Kerestešová), který se umístil na 1.místě hitparády T-Music Chart Evropy 2.

 

Své debutové album Pavel chystá na jaro příštího roku.

 

Pavel Calta – Naštěstí