MeetFactory v plamenech!!!

Letošní podzim je hudebními událostmi prošpikován od září až po listopad. Koncert švédských melodick- death metalistů  In Flames, byl pro můj diář však stěžejním opěrným bodem. Jejich nedávné vystoupení v Praze, na festivalu Sonisphere, jsem si poslechla, akorát kvůli finančnímu nedostatku, pouze za plotem. A tak jsem se věru těšila, na jejich klubové vystoupení, které si budu moci plnohodnotně užít, se vším tím řáděním a kolektivním šílenstvím. Předkapelu Noctiferia jsem stihla tak na půl setu. Stála jsem opodál, v již téměř vydýchané MeetFactory a tak nějak mi to ovzduší i sound kapely šly proti srsti. Řev to byl prvotřídní, ale instrumentální kvality tak nějak zanikaly v celkovém rachotu. Lidi tam někde v prvních řadách se rozhejbávali na hvězdy večera, ale většina posluchačů se poflakovala někde u baru.

In Flames na sebe nenechali nějak přehnaně dlouho čekat. Na podium se přiřítili přesně v půl desáté a přivítali nás s hitovkami z posledního alba. I když šlo o jejich nejranější výtvory fanoušci se chytali a refrén řvali do éteru spolu s Andresem.

Vlasy lítaly vzduchem, pot se srážel na stropě, vzduchu a piva ubývalo. Chmelový mok byl dokonce chvíli totálně vyprodán a musely se dovalit nové sudy. Natolik nás to hudební šílenství dehydratovalo. Bohužel jsem nestála přímo pod pódiem, tak nemůžu dát zprávu o jejich personální show. Nezbylo mi, než se spolehnout pouze na hudbu, ale to v tomto případě věru stačilo. Zahráli nejlepší výběr z nové desky Sounds of a Playgrounf Fading v čele z famózní hitovkou Ropes. Koncert potvrdil, že né nadarmo bývají In Flmaes v mnoha anketách vyzdvyhováni jako nejlepší koncertní metalová kapela. Explozivní rytmika, hutné kytarové ryffy a Andresuv zpěv. To všechno opepřeno nadšeným publikem, ve výsledku vyšlo jako delikátní hudební zážitek. Třešničkou na této pochoutce byla finální skladba Take this life, která ukončila tuto velkolepou show.  Akorát by pro příště možná stálo za to zvážit, zda pro tak náročnou hudbu, nebo spíš pro tak vehementně se bavící publikum, nezvolit prostory né tak stísněné a hlavně klimatizované. Tento negativ MeetFactory se projevil i na posledním koncertě, co jsem tu viděla. Na Bring Me The Horizon a  věřím, že lecjaký návštěvník dal by mi za pravdu.

In Flame – Ropes
httpv://www.youtube.com/watch?v=GhbhnftKRgU