Malý Velký Tour 2017 skončilo v Sedlčanech!

 

Včera, 18. 3. 2017, se v sedlčanském klubu MC Pohoda odehrál poslední koncert ze společného turné Pekaře a Jakuba DěkanaMalý Velký Tour 2017.

 

Sál se zaplnil poměrně rychle, mísí se tu různé věkové kategorie, rozmanité typy lidí a nedá se snad ani říct, které pohlaví je v převaze. Naštěstí jsme přišli včas, a tak mám dobré místo, odkud mohu vše pohodlně sledovat.

Když na pódium přijde Jakub Děkan, dav okamžitě propukne v nadšení. Jakub je rozený bavič, dokáže si získat publikum a dostat ho do varu. Můžeme ho slyšet zpívat například Řidičák nebo Atomy. Úplně všichni zpívají skladbu Cesta, kterou ovšem kapela do svého repertoáru zařadila naposledy. Atmosféra trochu potemní, když Kuba vzpomíná na svého zesnulého dědečka, kterému věnoval píseň Děda. Během té se Kubovi v koutku oka objeví slza a text je hodně silný, ale zanechává ve mně hlavně pozitivní emoce. Nepřestávají se střídat vtípky s dobrou muzikou a já musím říct, že Jakub Děkan & band nám přichystali skvělý zážitek, bavila jsem se báječně.

 

Stejnou zábavu jsem čekala od Pekaře a zklamaná jsem rozhodně nebyla. S bezprostředností sobě vlastní bavil všechny pod pódiem i na něm. Celá kapela dala do posledního vystoupení i poslední zbytky energie, což se přeneslo snad úplně na každého. Málem to ovšem ohrozilo zdraví Ondřeje Soukupa, který si při jednom nešťastném skoku přisedl vejce (i to chrastící). Nakonec ale vše dobře dopadlo. Pekař band nás zasypal songy, jako Tančím, Za tebou nebo Nikola. Zaznělo, i Dokud mám pro co dýchat, Bohyně a samozřejmě Bůh. K tomu si Pekař přizval na pomoc Jakuba Děkana, je to prý jeho druhé jméno. Společně tedy Pekař, Jakub Bůh Děkan a oba „bandy“ ukončili Malý Velký Tour.

 

Na jednu stranu jistě úleva a vidina kýženého spánku, kterého byl na turné nedostatek, na druhou stranu smutek, že se tyhle dvě party musí rozloučit. Všichni si totiž prý rozuměli nejen na úrovni umělecké, ale i lidské a stali se přáteli.

Malé na tomto večeru bylo snad jen pivo ležící přede mnou na stole, naopak velkých věcí bylo mnoho. Zábava, energie, nasazení, ale i loučení a zklamání, že už je konec.

 

Pekaře teď čeká regenerace na Srí Lance a jeho kapelu intenzivní zkoušení. Po návratu se chystá natočit nový videoklip, ten by měl vyjít přibližně v polovině května. Následují festivaly a na podzim, kdo ví, možná další spolupráce těchto skvělých lidí? Pokud ano, budeme se těšit!