Lunetic ani po dvaceti letech neztratili jiskru!

Kapela Lunetic se dala letos, na den přesně, znovu dohromady, aby oslavila 20 let na scéně.  Vašek Jelínek, Martin Kocián, Aleš Lehký a David Škach jsou momentálně na podzimním turné, během kterého navštívili i Prahu. A to dokonce dvakrát. Poprvé 14.10. a podruhé 15.10. a pražský Retro Music Hall hlásil  pokaždé vyprodáno.

 

Lunetic vystupovali v doprovodu živé kapely a svým fanouškům naservírovali hity jako Only you, Chtěl bych tě líbat, Ať je hudba tvůj lék nebo Cik cak v novém, moderním kabátě. Klub byl plný fanoušků všech věkových kategorií a kdo by si myslel, že v sále byly hlavně dámy, mýlil by se.  V sále bylo spousta mužů, kteří si koncert užívali stejně, jako dámy. Na závěr večera zazpívala kapela písničku Máma, která je v devadesátých letech vystřelila na vrchol hudební kariéry. A i po dvaceti letech se na písničku oblékli do bílého oblečení, stejně jako ve videoklipu.

 

Kapela Lunetic spustila v devadesátých letech obrovskou fanouškovskou vlnu, která na české poměry nemá obdoby.  Celkem vydala sedm alb, z nichž poslední se jmenuje Na vlnách. Kromě koncertování se pánové z kapely ujali i moderování populární hitparády Eso. Po různých osobních nástrahách života se kapela v roce 2003 rozpadla.