LUCERNA PROTI RASISMU: PROGRAM ZACÍLENÝ PROTI RASISMU ODSTARTUJE JIŽ PŘÍŠTÍ STŘEDU!
21.3.2012
18.00

Příští týden ve středu je nejen první jarní den ale také celosvětový den proti rasismu. V Praze na něj upozorní LUCERNA PROTI RASISMU.

 

výstava VÝSTAVA PROTI RASISMU

film POSLEDNÍ LET PETRA GINZE

koncert THE TAP TAP & hosté,

afterparty DJ Gadjo.cz

 

V paláci Lucerna se tématu rasismu nevyhnete. Už odpoledne začnou v kině Lucerně projekce filmu POSLEDNÍ LET PETRA GINZE, který připomíná, kam v minulosti vedlo sociální inženýrství a jaké lidské příběhy zmařilo. Na promítání naváže výstava, jednoduše nazvaná VÝSTAVA PROTI RASISMU, propojující minulost se současností prostřednictvím historie židovské a romské menšiny na území naší země a podrobně nahlížející na dnešní mediální obraz Romů.

 

Celý den vyvrcholí KONCERTEM PROTI RASISMU. S The Tap Tap vystoupí Ester Kočičková se svou „Árijskou lidovou“ a chytlavým refrénem „Ještěže nám blondýnám vždycky nalejou“. Poprvé si The Tap Tap zahrají song od kapely „Láska vole“ s názvem „Kdybych byla mrcha“. Song je „archetypickým“ povzdechem všech žen, které trpí nepochopením ze strany mužů. K této písničce vznikla zhudebněná reakce nepochopených mužů, kterou zazpívá Jarda Svoboda ze skupiny Traband spolu s frontmanem Tap Tapu Jiřím Holzmannem. Píseň se jmenuje „Kdybych já byl xindl“ , kterou speciálně u příležitosti KONCERTU PROTI RASISMU složil Xindl X.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8qacVvm-8ao

Jarda Svoboda si s Tap Tapem zazpívá i vlastní hit „Černej pasažér“, který svým názvem výborně ladí k tématu večera. Zazní také populární „Známka punku“ nejen pro punkovou menšinu obyvatelstva. S tématem rasismu a černobílým vnímáním světa si báječně pohrál král popu Michael Jackson ve svém slavném hitu „Black or White“. Na koncertě jej uslyšíte v originální aranži, za doprovodu Tap Tapu zazpívá Tonya Graves.

 

Organizátoři lákají na akci s nadsázkou, která bude bezesporu provázet i celým koncertem moderovaným Láďou Angelovičem z The Tap Tap a Ester Kočičkovou.

 

Vstupenky prodává Ticketpro a Lucerna Music Bar za 150,- Kč.

Bonus ke každé vstupence na koncert: vstup na předpremiéru filmu Poslední let Petra Ginze zdarma (do naplnění kapacity kina Lucerna).

 

Více informací na www.lucernaprotirasismu.cz