Long Way Down:  „…přinášíme vám punkrock a dobrou náladu!“

foto: archiv kapely_Long Way Down

 

Holandská kapela Long Way Down už v Čechách několikrát hrála… Letos v létě přijeli uprostřed prázdnin a spolu s kapelou Civilní Obrana odehráli v Rock Café parádní koncert (fotoreport). Hrají melodický punk-rock a určitě nebudete litovat, pokud si je poslechnete! Long Way Down jsou velmi kamarádští a tak si na nás udělali čas a odpověděli nám na několik otázek, abyste je mohli více poznat… Jaký mají hudební vzor? Jak se jim líbí v Čechách? Jak si užili léto nebo co chystají dále? Odpovědi na otázky najdete v rozhovoru níže!

 

Ahoj kluci, tak se nám nejprve představte. Odkud jste a jaká je vaše muzika?

Ahoj! Jsme pět kamarádů, kteří se rozhodli spolupracovat a založit si kapalu s názvem Long Way Down. Jsme z Groningenu, což je město na severu Holandska. A přinášíme vám melodický punkrock a spoustu dobré nálady!

Můžete se přirovnat k nějaké slavné světové kapele? Máte nějaký hudební vzor?

Opravdu rádi posloucháme kapely jako Lagwagon, Pulley, A Wilhelm Scream, Bayside, Wonder Years a spoustu dalších… Toto jsou kapely, které nás inspirují, abychom dělali hudbu, kterou milujeme.

Léto končí… Jak jste si ho užili? Kolik zemí jste navštívili a kolik koncertů jste hráli?

Jo, bylo to divoké a bláznivé léto! Nejvíce jsme si užili návstěvu Německa, Belgie a České republiky. Měli jsme jet i do Rakouska, ale naše dodávka se porouchala těsně po koncertě v Praze, takže jsme koncert v Rakousku museli zrušit. Měli jsme také deset koncertů během jedenácti dnů, téměř jsme nespali a zažili jsme spoustu skvělých „afterparty“ ! Dobré časy!

Léto je spojeno s festivaly či venkovními akcemi. V České republice jste hráli koncert uprostřed prázdnin v klubu. Znamená to, že jste jeli klubové turné v létě?

Prostě jsme vyjeli na cestu. V létě jsme jeli i několik festivalů. Ale vždycky je lepší mít kombinace koncertů-venkovních i vnitřních. V Praze to bylo v klubu a bylo to docela v pohodě!

A jak se vám líbilo v České republice a v Praze? Jak jste si užili koncert?

V posledních letech jsme měli v České Republice celkem čtyři koncerty. Všechny koncerty nás takzvaně „nakopli do zadku“! Lidé, kteří nám pomáhali, byli velmi milí a nápomocní. Dostali jsme jídlo, nápoje zdarma, měli jsme kde spát… Také lidi na koncertech byli úžasní, kupují nám po koncertech alkohol a ukazují nám, jak se žije v ČR, hehe! Koncert v Praze byl opravdu „cool“ a zdálo se, že se naše práce publiku líbila, po koncertě byla super afterparty! Doufáme, že se do Čech příští rok vrátíme, třeba na nějaký festival, protože Long Way Down a ČR, to se zdá být dobrá kombinace, haha!

Máte nějaké video, kterým byste se představili českým fanouškům? Řekněte nám o něm něco…

Toto video natočil náš velmi dobrý přítel Max ze Stuttgartu. Je to video ze záběrů z live vystoupení, které jsme odehráli letos v létě v Waiblingenu (Německo) na festivalu Rock ‚n‘ Ball.

Pokud chcete vidět, kolik srandy zažijeme když jsme na cestách nezapomeňte se podívat na tohle:

A co máte teď v plánu?

Dále plánujeme film o naší „Release“ párty v Holandsku. Z filmu použijeme záběry na nový klip z našeho připravovaného EP: „Empty hearts & Get-well cards“ , které vyjde u White Russian Records. Určitě vás budeme informovat, až bude na světě!

Kdy se plánujete vrátit do ČR?

Doufáme, že se vrátíme příští léto! Jak jsme řekli, možná na nějaký festival. Pokud někdo chce pomoct, podívejte se na naše webové stránky a kontaktujte nás, uvítáme každou pomocnou ruku! 😉

Název vaší kapely je LONG WAY DOWN… Jak dlouhá je vaše cesta dolů? ☺

No, máme tendenci jít krátkou cestu nahoru. Více říkat nemusím…

A nakonec. Co byste vzkázali českým fanouškům?

Navštivte náš Facebook (www.facebook.com/longwaydownrocks) dejte „líbí se mi“ (nebo miluju☺)! Také se nezapomeňte podívat na naše nové písničky, a napište nám komentář!

Doufáme, že se vrátíme příští rok v létě, uvidíme se tam ☺!

Děkujeme kapele LONG WAY DOWN za rozhovor! A doufáme že se příští rok setkáme na nějakém koncertě!

——————————————————————————————————————————————
Pro ty kteří nemají rádi překládané rozhovory tu máme i originál v anglickém jazyce:

1. Hi guys, first we introduce… Where are you from and what is your music?

Hi there! We are five friends who decided to team up and form a band by the name of Long Way Down. We are from Groningen, a town in the north of Holland, and bring you melodic punkrock and lots of good humor!

2. Can you liken your music with some „famous“ group? What is your music pattern?

We really enjoy listening to bands like Lagwagon, Pulley, A Wilhelm Scream, Bayside, The Wonder Years and lots of other stuff. Those are bands that also inspire us to make the music we love.

3. Summer ends… What do you enjoy it? How many countries you visited and how many concerts you played?

Yeah it was a wild and crazy summer! We had a great time visiting Germany, Belgium and the Czech Republic. We were supposed to go to Austria as well, but our van broke down just after the show we did in Praha so we had to cancel that one. All and all we did 10 shows in 11 days, didn’t catch much sleep and had some great (after)parties. Good times!

4. Summer is associated with festivals and outdoor events… In the Czech Republic have played a concert in the middle of the holidays at the club. This means that you went to the club tour in the summer?

We just take whatever comes our way. We did a few festivals as well this summer. It’s always good to have a nice mixture of in-and outdoor shows. The show in Praha was in club, which was pretty cool!

5. And how do you like in the Czech Republic? How do you like the concert and how to Prague?

In the past few years we did a total of four shows in the Czech Republic and all the shows really kicked ass! The people who helped us get a show together were all really nice and helpful. They got us meals, free drinks, a place to sleep and just a warm welcome. Also the people who visited our concerts are totally awesome, buying us drinks and showing how you party in the Czech Republic, hehe. The Prague show was really cool, the audience seemed to like it and afterwards we had a nice after party. We hope we can get back there next year, maybe do some festivals in the Czech Republic, cause Long Way Down and the Czech Republic seems to be a good match haha!

6. Some video to be able to Czech people look at your work? Say something about the video? Or. And what are you planning now? Will you shoot video?

here’s a video a good friend of us, Max from Stuttgart, made for us. It’s a video made of live footage at our show in Waiblingen, Germany, at the Rock ‚n‘ Ball festival this summer.

If you want to see how much fun we have on the road be sure to check out this one:

Furthermore, we are planning to film our Releaseparty in Holland and use the footage to make an actual video clip of a new song from our upcoming EP: „Empty hearts & Get-well cards“, which will be out on White Russian Records. We’ll keep you posted on that one!

7. When are you planning to return to the Republic and play here?

Well, we hope to get back there next summer! As I said, maybe do some festivals now. If anyone wants to help out, check out our website and please contact us, we welcome every helping hand! 😉

8. The name of your band is… a LONG WAY DOWN… How long is your way down? 🙂

Well, we tend to take the short way up. No further comment…

9. And finally. What would you tell to the Czech fans?

Visit our facebook (www.facebook.com/longwaydownrocks) like us (or love us), be sure to check out our new songs, and drop us a line!

We hope to be back next summer in the Czech Republic and see you at our show!