Loco Loco jsou tady se silným letním hitem Loco Jambo a novým EP!

Kapela Loco Loco prošla za koronavirové karantény silnou proměnou. Odešel zpěvák a před vydáním nového EP nahradil Domina, dosavadního bubeníka, Vinnie Cage. Vinnie ovšem není v Loco Loco nováčkem a už dobrých 6 let Domina nepravidelně zaskakoval na živých hraních. Evidentně to ale kapele vítr z plachet nebere a dál vydávají další novinky.

Zpěvák Matthew po deseti letech odešel z kapely a naskočil za něj Zlord, který má již dost zkušeností. Například z kapel Breaking The Rules, Attack The Hero nebo experimentálních 3logit. Kousek, který v kapel Loco Loco tvoří muziku, se se Zlordem zhruba rok oťukávali a pracovali na novém materiálu.
„Snažil jsem se ze začátku Zlordovi naočkovat myšlenku, to jak by měla kapela Loco Loco působit, jak se přes kapelu vyjadřovat. Zlord má úplně jiný výraz než původní zpěvák, a tak nebylo úplně jednoduché dostat z Loco původní flow. Má to plusy i mínusy. Mínusy v tom, že nejeden fanoušek změnu nepřijme. Plusy v tom, že nyní je výraz blíže k volnějšímu punk-rocku, než drsnějšímu pojetí a hlavně se zdá, že můžeme více pracovat s mainstreamem. Některé pasáže můžou být až popové, jako mají třeba Dayseeker, Papa Roach nebo japonští One Ok Rock. V tuto chvíli tedy ideální stav.“ Jak zmiňuje Kousek. Zlord má na věc podobný názor: „Co se týká zpěvu, tak Kousek je hodně otevřený pro různé nápady a blbosti, se kterýma přijdu a já doufám, že i díky tomu bude pro lidi nová tvorba zajímavější.“

V tuto chvíli Loco Loco vydávají EP s názvem Nebudu se bát, které obsahuje 5 nových skladeb. Každá skladba je, jak to tak u Locotů bývá, dost odlišná. Na EP najdete dokonce dvě balady, což nebývá zvykem, takže posun tvorby bude zřejmě více než razantní. Kapela už má jednu úspěšnou baladu Slova lžou, která má na Youtube stovky tisíc shlédnutí.

Po vzoru tohoto úspěchu se videoklip chystá i na jednu z nových balad, skladbu Slzy. Vyjít by měl koncem léta „Je to skvělá balada se silným textem, musíme na ni udělat videoklip! Text na ni psal Honza „Proth“ Macků, kterého můžete znát z kapely Dymytry.“ říká Kousek. Aktuálně ale Locoti vydali v podobě videoklipu letní hit Loco Jambo. Je to tak trochu cover od kapely Mr. President, ale až tak jasné to zdaleka není a kluci na to mají své vysvětlení „Skladba Loco Jambo, ta se rodila hodně bolestivě, nejdříve jsme úplně předělali sloku, a refrain měl snad 10 verzí vokálu, než z nás vypadla finální verze. Nechtěně se ze skladby stal i cover, to bylo opravdu neplánované.“ říká Kousek.

Zlord na to má také jasný názor: „Hodně kontroverzní záležitost … song byl původně naprosto holej a vlastně byste tam nenašli naprosto žádnou spojitost s žádným známým songem. Měli jsme problémy s refrainem a udělali jsme přesně to, co se dělat nemá – čekali jsme a doufali, že nás napadne něco ve studiu. Najednou, v den nahrávání, mi Kousek poslal nástřel refrénu a já měl neustálej pocit, že už sem to k*rva prostě někde musel slyšet … pak mi docvaklo, že to znám od Mr. President a na popud toho sem si z toho začal dělat srandu a začal sem Kouska přemlouvat ať to přiznáme, a že tam dáme i nějakej kousek přímo z toho songu… do toho jsme ve studiu zjistili, že úvodní melodie ze skladby Coco Jamboo úplně naprosto sedne jak melodicky tak i rytmicky bez jakýchkoliv úprav do našeho songu Loco Jambo, no a voila … tahle magořina nabrala směr a výsledek je tenhle mix diskotéky Brontosauřího věku a Nu-metalu … hrdost, vidím sílu a vidím velký špatný. Nutno ještě dodat, že se Kousek dost cukal ohledně toho nápadů s anglickým textem And make me happy, ale Holly, majitel nahrávacího studia a člověk, který nám s aranží pomáhal, byl stejného názoru jako já a Kouska jsme toho večera zlomili :D.“

25.7.2021 si můžete na kapelním profilu serveru Bandzone naladit EP Nebudu se bát. Už teď ale koukněte na videoklip k silně letní rockový skladbě Loco Jambo. Je to bláznivej videoklip, kde na sobě nenechali kluci nit suchou a to doslova, nebáli se ze sebe udělat srandu, nebo to snad myslej vážně?!

Basák Petr na to má raději trochu opatrnej názor: „Trochu se bojíme, že nás po klipu k Loco Jambo už nebude brát nikdo vážně .“