Liwid: „Každý koncert je zážitek…“

Karlovarská kapela Liwid, která se dostala do podvědomí hlavně díky společnému turné s UDG, si s kapelou UDG znovu zahrála v Nejdku u Karlových Varů. My jsme při této příležitosti udělali rozhovor s kytaristou a původním zakladatelem Radkem Holubem.

(Podívejte se na fotoreport z Nejdku u Karlových Varů)

Minulý rok jste jeli turné s UDG chystáte letos něco?
Chystáme vlastní turné, které se naplno rozjede v dubnu. Pojede se duben, květen, červen. Termíny a místa jsou již zveřejněné na našem profilu na bandzone.cz
A název?
Název turné se jmenuje „Blondýna“, podle singlu který se točí někdy v dubnu, a rovněž by měl být křest tady ve Varech v divadle Husovka, je to plánované na 16.dubna.
Na co se nejvíce těšíte?
Jsme zvědaví, vracíme se na místa kde jsme hráli na velkém turné s UDG. Jestli si nás někdo pamatuje, kolik lidí vlastně přijde na náš samostatný koncert.
Můžeme vás vidět ještě někdy společně s UDG a chystáte se na nějaké festivaly?
Festivaly máme zatím dva potrvzené na léto, jsou to tedy jen menší festivaly. Jeden je Bečovskej festival asi 20 km od Karlových Varů, druhý je Plánský koupák, to je u Marianských Lázní. Na ostatních se zatím pracuje, zatím je to velká neznámá, ale samozřejmě rádi bychom. S UDG zatím není nic konkrétního není o čem bych věděl, snad se potkáme na jednotlivých koncertech jako hrajeme třeba dnes v Nejdku.
Jak ste se dostali ke kapele UDG a co vám toto turné přineslo?
O tomto ví nejvíce náš zpěvák Honza, který to vše vymyslel a zařídil. Bylo to tak, že nelenil zvednul telefon a zavolal managerovi UDG, prostě to tak dopadlo.
Teď máte nového basáka, co se stalo se starým a odkud k vám přišel nový?
Starý dobrý Vojtík je časově a pracovně vytížen, to je jedna důležitá věc. A pak má samozřemě svůj domovský projekt, kterému se teď naplno věnuje. Nový basák Renda nám byl doporučen Vojtou, a dneska v Nejdku je to jeho premiéra na podium, a také jeho první koncert.
Z původního pobsazení kapeli si zbyl ty a bubeník Lukáš, jak tě vůbec napadlo založit kapelu?
Protože jsem se kolem muziky motal už od gymplu to mi bylo ještě patnáct let. Kapela z gymplu se samozřejmě rozpadla, protože se všichni rozutekli na VŠ. Na VŠ se mi nepodařilo založit kapelu a když jsem se vrátil zpátky, tak už se to podařilo.
Jak už si říkal chystáte křest singlu „Blondýna z Londýna“ nechystáte videoklip nebo CD?
Rádi bychom natočili videoklip, abychom ho mohli někde prezentovat, plánuje se to. Je to samozřejmně hodně i o penězích, to víš, těch není nikdy dost.
Co vy a webové stránky, jsou docela zastaralé, neaktualizované?
Ano víme o tom, nic se sice neděje, ale jsem rád, že aslepoň uspěšně funguje doména liwid.cz. Ale základem je, že se aslepoň něco děje na bandzone.cz/liwid, tam jsou zatím všechny aktuální informace. Bandzone je pro nás jednodušši, protože každý má přístup a kdokoli z kapely tak může aktuálně upravovat a přidávat nový věci.
Vzpomeneš si na nějaký zážitek z koncertu?
Každej koncert byl zážitek…zahráli jsme si ve skvělých klubech jako Retro v Praze, Fléda v Brně, mě se třeba suprově hrálo v Kofole v Krnově. Nedá se zapomenout na atmosféru v Český Lípě. Mě osobně překvapilo, jaké byly pozitivní reakce na to, co hrajeme. Což jsem až tak nečekal, když jsme vyjeli úplně do neznámých krajů, mezi lidi co nás neznaj. Zážitků z cest a z pokoncertních pařeb je fakt hodně.
Chystáte shop (placky, trička)??
Návrhy máme…. Spolupracujeme s jednim výborným grafikem, v počítači mám spoustu dobrých návrhů, stačí to jen dotáhnout do konce a jak jsem již říkal, záleží to i na penězích.

Touto otázkou náš rozhovor končí, já přeji Radkovi a kapele Liwid za celý iklik spoustu dalších vydařených koncertů a hodně úspěchů.