Limetal přichází s EP Swingers párty. Sází na větší pestrost!

Rocková skupina Limetal se má čile k světu. Po loňském albu nazvaném prostě Limetal vydává nyní EP s provokativním názvem Swingers párty (BrainZone). Zkušení muzikanti – zpěvák Fany Michalík, kytaristé Jarda Bartoň a Jura Šperl, baskytarista Vašek Vlasák a talentovaná půvabná bubenice Veronika Mrázová je nahráli ve studiu Bomb Jack pod dohledem zvukového inženýra Wendela Dreiseitla v září letošního roku.

„ Ve studiu se cítíme velmi příjemně, takže materiál na CD je připraven a na jaře příštího roku může na EP navázat album. Ke spolupráci jsme přizvali také Lukáše Pavlíka (Chinaski), který se podílel na několika aranžích,“ říká vašek Vlasák.

„Swingers párty je deska, na které se autorsky podíleli všichni členové kapely. Snažili jsme se o pestrost, Fany naplno využívá svůj rozsah i rejstřík, neotřelé texty upozorňují na fakt, že se to tady v podstatě točí okolo ’kosočtverce’, a vše tmelícím prvkem jsou aranže Jardy Bartoně.“ říká k nahrávce kytarista Jura Šperl.

„Současně v tom byl malý háček. Naše muzika je postavená na kytarových riffech, jenže moderní rocková tvorba jim moc nefandí. Myslím si, že jsme se s tím ale dokázali vypořádat, skladby jsou napsané a vyprodukované tak, že výsledný sound zní svěže a riffy z něj pořád dostatečně ční,“ dodává Bartoň.

 

Na začátku prosince bude Limetal natáčet klip k titulní písničce Swingers párty. „Hlavní roli v něm ztvární herec a komik Josef Náhlovský a půjde o pikantní záležitost. Uveden bude určitě do konce roku,“ uzavírá Šperl.

30. listopadu proběhne v divadle Stará Střelnice v Hranicích křest EP. Koncert se odehraje v netradičním duchu a s překvapením. Zazní na něm samozřejmě i písničky z nové desky, kterou si bude možné koupit již na této akci nebo v e-shopu kapely.

V únoru a březnu se Limetal vypraví na společné koncertní turné s kapelou Komunál, které v tuto chvíli čítá deset koncertů.