Léto ve Vratislavicích ukončí Lenka Filipová!
31.8.2018
20.00

V kostele Nejsvětější trojice v pátek 31.8. vystoupí Lenka Filipová, vynikající česká textařka, zpěvačka, kytaristka a šansoniérka. V doprovodu jejich hostů se Vratislavice nad Nisou mohou těšit na známé skladby s úpravou pro klasickou kytaru, lidové písně ale také keltské skladby a pochopitelně i její největší hity. 

 

Právě v tuto dobu dokončila své album staré keltské muziky, respektive písně skotské a bretaňské.  „Mám učebnici bretonštiny, ale to je tak jiný jazyk, že s ním mám samozřejmě problémy. Ale základu příběhu rozumíme,“ říká Filipová o jednotlivých skladbách.

 

Lenka studovala v Praze na konzervatoři a také v Paříži obor klasická kytara. Za sebou má vydaných 10 řadových alb, 4 klasické kytarové, a pár výběrových Best of. Se svými písničkami už mohla potěšit hudební nadšence snad ve všech zemích Evropy, koncertovala dokonce v Japonsku , USA i Kanadě. Jednou byla dokonce hostem Céline Dion.

 

Vše Vám teď předvede spolu s krásnou akustikou v kostele v městěčku Vratislavice nad Nisou. Bylo ihned vyprodáno a není se čemu divit.