Léto na Colours of Ostrava vás uspokojí emociálně i kulturně!

Máš rád léto, zábavu, hudbu, barvy a natřískaný program světových i domácích kapel? Nedovedu si představit, že by někdo dokázal odpovědět jinak, než ANO. Ačkoliv horka máme již od dubna, pravé léto již tradičně zažívá Ostrava v červenci během festivalu Colours of Ostrava!

 

Na seznamu účinkujících se leskne několik hvězd, kvůli kterým by člověk vykrvácel. Mě pořadatelé maximálně potěšili London Grammar, Gus Gus, Kaleo, Cigarettes After Sex, ale i dalšími peckami. Rozhodně doporučuji si svého favorita najít na oficiálních webových stránkách a naladit se tak na atmosféru největšího multižánrového festivalu u nás. https://www.colours.cz/ucinkujici/hudba-zahranicni Na své si přijdou rockaři, fanoušci electro a jazz hudby, popíčkáři i punkeři. Díky bohatému prostranství si zaskákají také hoppeři, reggae i blues milovníci. Pokud vás i moji favoriti nadchli, pojďme si krátce připomenout jejich tvorbu.

London Grammar je tříčlenná kapela v čele s křehkou zpěvačkou, jejíž hlas vám pohladí uši. Tento electropop naprosto vášnivě zasáhne posluchačovy emoce.

Srdeční záležitostí je islandská kapela Gus Gus, která si pohraje s vašimi hudebními choutkami a vtáhne své elektro nadšence do světa neznámého těm, kdo dvojici neslyšel hrát naživo.

 

Islandská hudba je pověstná několika talenty. Jedním z největších je právě Kaleo a proto mne ani nominace na Grammy nepřekvapila. Teprve až uslyšíš hrát Kaleo naživo, můžeme říct, že tvůj život dává smysl.

 

 

Když posloucháte Cigarettes After Sex, spojíte si název kapely s jejich tvorbou. Jakmile začnou hrát, i nekuřák se vidí ležet na zámecké posteli vedle svého milence po deseti orgasmech a vychutnává si dávku nikotinu z hořící cigarety.

 

 

Colours se o své návštěvníky řádně postará nejen hudebně, ale čeká na ně také bohatý doprovodný program. Workshopy, divadla, diskuse i výtvarné dílny je maximálně kulturně i tvořivě uspokojí. Ani děti se zde nudit nebudou a vyřádí se zde stejně, jako jejich starší doprovod .

Už se vidíš od 18. – 21. července 2018 na oblíbeném festivalu Colours of Ostrava a ještě nemáš lupen? Kup si lístky dřív, než ti tu možnost vykoupí třeba tvůj kámoš. A kup ho radši i rovnou jemu! Zábava se na vás třese!