Legendární Olympic vystoupil v Příbrami

Každý, kdo procházel v pátek 4.11. okolo příbramské haly Vavex, mohl zaslechnout pecky kapely Olympic. A nejen známé songy se hrály celý večer. Kapela představila i písně ze svého nejnovějšího alba Souhvězdí romatiků.

Úderem sedmé hodiny vstoupili legendární rockeři na podium před vyprodanou volejbalovou halu. A hned od začátku začali pěkně svižně. Střídali notoricky známé písničky v nepatrně jiných úpravách, hlavně co se týče melodie zpěvu v hlavním hlasu, s úplnými novinkami z posledního alba. Fanoušci se postupně dostávali do varu, hlavně když se dočkali svých hitovek jako Pták Rosomák, Bon soir mademoseille Paris, Otázky, či Želva, které baví posluchače více než 50 let. Všichni přítomní čekali rockovou show a tu jim Olympic, v čele s frontmanem Petrem Jandou, dával.

Mně jen v hlavě vrtá jedna věc, proč se v současné době pořádají rockové akce „v sedě“ ! Dokážou fanoušci vytvořit kapele ten správný kotel, když jsou připoutáni k židlím? Na každé akci vidím, jak to se všemi šije, jak si dupají, pohupují do rytmu. Ale copak se dají pořádně zvednout ruce, mávat s nimi nahoře, svítit mobilem při rockové baladě, když se sedí? Tohle je jistě otázka na pořadatele, který ve většině případů jen přijímá a plní pokyny z dalších míst… Občas mám pocit, že se sem valí nějaký trend z východu, tam se sedí pořád a při každé příležitosti. Myslím, že i ti dříve narození by občas nejradši vstali, vrátili se do doby dávno minulé a pořádně se svými někdejšími idoly zapařili…

 

Kapela Olympic Příbramáky nezklamala, stejně jako nikdy nezklame své fanoušky po celých Čechách. Jak sám Petr Janda během koncetu řekl – „…hrajeme už dlouho a ještě dlouho hrát budeme!“ Vzhledem k tomu, že jeho nově vystavený občanský průkaz má konečnou platnost až v roce 2051, není důvod jeho slovům nevěřit!