Lara Fabian v Praze: Potlesk, kytice a hlas jako sen

Poprvé zde vystupovala, avšak Prahu navštívila už podruhé. Řeč je o dvaačtyřicetileté frankofonní zpěvačce Laře Fabian. V pondělí 12. března uskutečnila svůj první oficiální koncert v České republice. V Obecním domě, kde se koncert pořádal, nebylo jediné volné místo. Všech 1400 vstupenek, které byly nabídnuty veřejnosti se velice rychle vyprodaly.

 

Lara Fabian vystoupila včera 12. března 2012 v Obecním domě. Byl to její první oficiální koncert v ČR. V Praze nebyla poprvé. Už jednou hlavní město navštívila, ale pouze jako turistka. „Když jsem na stála na Karlově mostě, věděla jsem, že českému publiku bych určitě jednou chtěla zazpívat.“ zmínila na tiskové konferenci v Praze. Její koncert byl součástí jejího evropského turné. Dále ji čekají koncerty v Polsku, nebo Rusku. Během koncertu ve Smetanově síni se několikrát stalo, že ji diváci poděkovali ovacemi ve stoje a bouřlivým potleskem. Ke konci koncertu bylo celé pódium doslova „zasypáno“ kyticemi  jako poděkování za takový zážitek, na který se čeští fanoušci dlouhá léta těšili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narodila se v roce 1970 v Belgii a je dcerou vlámského otce a sicilské matky. V dětství žila střídavě v Itálii a Belgii. Díky tomu se naučila plynně italsky, francouzsky a také  španělsky. Už ve svém raném věku hrála na klavír. Když ji bylo osm let, začala navštěvovat Královskou konzervatoř v Bruselu. Během deseti let studií psala a upravovala své vlastní písně. Zpočátku však chtěla studovat práva. Její písně jsou do značné míry ovlivněné klasickým zpěvem a hudební teorií stejně jako u současných umělců jako jsou Queen nebo Barbra Streisand. V poslední době spolupracovala například s Celine Dion a osobně se setkala s Michaelem Jacksonem. Jak sama řekla 11. března 2012 na tiskové konferenci v hotelu Four Seasons v Praze: „Michael byl pro mne obrovskou inspirací. Když jsme spolu mluvili, jeho hlas zněl jako malé  dítě. Byl tak milý a pozorný.“