Lana Del Rey – Kdo vlastně zavítá do Čech?

foto: archiv_Lana Del Rey

 

Lidé, kteří byli rychlejší než tempo vyprodání vstupenek na festival Electro Beats, uslyší Elizabeth Grant. Pardon, Lanu Del Rey! Ale co o ní kdo víte? Zkuste toto „pohádkové sedmero“.

 

1. Pseudonym Lana Del Rey a jeho vznik: „Lana“ je podle americké hollywoodské herečky Lany Turner a „Del Rey“ převzala od automobilky Ford – devadesátkové hranaté retro auto. Zajímavé spojení!

2. Málokdo ví, že Elizabeth ve svých 14ti letech byla alkoholičkou, která pila dennodenně s přáteli, ale i bez nich – bohužel více než bylo únosné. Stojí za zmínku, že nyní zpěvačka tyto problémy nemá!

3. Ze studií filozofické fakulty, konkrétně metafyziky, až k písničkám… a to se stačilo naučit pouhých pár akordů k pochopení, že cesta zpěvačky je mnohem zajímavější.

4. S penězi se to lépe táhne. Aneb být dcerou milionáře Roberta Granta se vyplatí.

5. Lana Del Rey chtěla kapelu, producenti si však prosadili sólové pojetí. Sympatická slečna s krásným hlasem a botoxovými rty bude vidět více. Je to možná škoda, protože název pro kapelu by mohl znít zajímavě – třeba Hepburns Mustang ☺.

6. Videoklip cover verze „Blue Velvet“ byl použit pro reklamu módní značky H&M a videoklip k singlu „Burning Desire“ pro změnu propagoval Jaguar F-TYPE. Ford musel bručet závistí!

7. Lana Del Rey pracuje i na hudbě filmové – momentálně má rozdělané dva filmy. Snad se však dočkáme dříve nového CD!

 

Lana Del Rey vystoupí v rámci Electro Beats Festivalu, 13.4.2013 Praha v divadle Archa.

 

autor: Tomáš Cibor