Kytarista a bývalý člen Megadeth Marty Friedman vystoupí v ČR!
17.5.2011
20.00
20.00
20.00

MARTY FRIEDMAN (usa) (ex-Megadeth)

+ special guest

17.5. Praha – Rock Café

18.5. Bratislava – Randal

——————————————————————————————————

Marty Friedman, kytarový mág a někdejší člen Megadeth, se v rámci svého aktuálního evropského turné představí také svým českým a slovenským fanouškům. Atraktivní koncertní představení proběhne nejdříve 17. května v Praze v klubu Rock Café a o den později v Bratislavě v klubu Randal. Marty Friedman zde odprezentuje materiál ze své nové nahrávky nazvané „Bad D.N.A.“, ale dojde také na výběr toho nejlepšího z jeho bohaté diskografie.

Ani po odchodu z Megadeth nezapadla hvězdná kariéra Martyho Friedmana do zapomnění, právě naopak. Začala jeho sólová kariéra, stěhování do Japonska, kde našel svůj nový domov a inspiraci. Od té doby stihl vydat několik, kritikou i fanoušky vřele přijatých, nahrávek, které se stylově rozevírají od orchestrální hudby až po agresivní rockovou muziku, přičemž v každém taktu můžete vystopovat klasickou melodiku, jež je pro Martyho Friedmana tak příznačná. Zejména na posledních dvou albech je také patrný jasný vliv japonské kultury, zejména stále populárnějšího směru zvaného J-rock.

Mimo to, že Freidman objel mnohokrát svět spolu s Megadeth, je také známý svými kytarovými worshopy, jež proběhly téměř na všech světových kontinentech. Sečteno a podtrženo, na pražském a bratislavském pódiu před vámi bude stát kytarista světového formátu, kterého zde neuvidíte každý rok. V podání Martyho Friedmana se můžete těšit na balzám kytarové muziky prošpikované nepřeberným množstvím sól a zajímavých harmonických postupů. Není mnoho kytarových velikánů, kteří dokáží skloubit dohromady svůj kytarový um se skvělými hudebními nápady, ale Marty Friedman mezi ně rozhodně patří.

httpv://www.youtube.com/watch?v=UVdyHs_IX1I

Jako support se představí dosud neoznámená formace.

Více informací o koncertu naleznete na webu www.obscure.cz. Vstupenky jsou již nyní k dostání ve všech běžných předprodejích.

Související odkazy:

www.martyfriedman.com

www.rockcafe.cz

www.randalclub.eu

www.obscure.cz