Kryštof ve vyprodané Tipsport areně, nejlepší koncert české kapely, jaký jste kdy viděli!!!

Když na pódium vkročí kapela Kryštof, je to téměř vždy něco ojedinělého a vyjímečného… Kryštof jsme už mohli vidět v aulách VŠ, ve Státní Opeře, v divadlech či v kinech. Tentokrát jsme mohli po roce navštívit koncert Kryštof ve čtyřech městech, kde si kapela pro své fanoušky připravila ve velkých arenách famozní podiovou show, všechny koncerty hlásaly velmi brzo vyprodáno. Poslední koncert z Agrofert tour 2013 se uskutečnil v pražské Tipsport Areně 22.2.2013. 

 

První předkapelou se stali havířovšťí Nebe, které si Richard Krajčo vzal pod svá křídla již v roce 2011. Nebe začali hrát pro, do půlky zaplněnou, arénu a s každou další písní lidé přibývali. Druhým předskokanem se stal zahraniční IDO vs. The World, ten už si užíval zaplněné haly. Obě kapely ukázaly, že si zahrát před Kryštof zaslouží, odehrály kvalitní koncertní sety. Velmi roztomilé bylo podání písně „Stánky“, který zpěvák IDO odzpíval svou anglickou čestinou, nicméně přítomní si zazpívali s ním a sklidil tak velký potlesk.

 

Všichni natěšeně čekali na kapelu Kryštof, ti se na pódiu objevili úderem deváté hodiny, kdy se zadní opona sesula a postupně se na podiu začali objevovat členové kapely. Projekce „časového odpočítávání“, které bylo od začátku za jejich zády zmizela a ozvaly první tóny…

Už od začátku dobře naladěný Richard se všech přítomných zeptal, jak se mají a slíbil: „Budeme se snažit, aby to byl ten nejlepší koncert české kapely, jaký jste kdy viděli…“. Vypisovat jednotlivě po písních celý koncert by nemělo žádnou hodnotu, Kryštof v téměř dvouhodinovém setě zahráli všechny písně z nového alba Inzerát, ale i další hity, ty nejosvědčenější z předchozích desek.

Fanoušci si mohli užívat parádní pódiové show, skvělá projekce za kapelou si zasloužila pozornost už od začátku, při písni Zatančím se na „plátně“ objevil videoklip sestříhaný ze záběrů fanoušků, kapely ale i dalších známých osobností jako Albert z Charlie Straight nebo Matěj Homola z kapely Wohnout. I u dalších písní se bylo na co koukat, nejednalo se pouze o  ukázku hrající kapely, záběry se prolínaly a bylo to velmi dobře vymyšlené.

Za zmínku stojí několikanásobný, konfetový, červeno-bílý déšť. Ten si fanoušci velmi užívali, papírky se vznášely ve vzduchu dlouho a vytvářely tak pěknou atmosféru. Červeno-bílé byly také balónky, které se při písni Plán snesly na hlavy fanoušků, ti si s nimi několik písni pohrávali, poté už si už nechávali balónky u sebe, jako suvenýr z koncertu.

V pražské Tipsport areně nedošlo k žádosti o ruku, nicméně i tady byla píseň Ženy velmi citová… Píseň věnoval Richard všem ženám, i těm, které již nejsou mezi námi.

To, že pódium mají Kryštof propracované, jsme se mohli přesvědčit  u písně Ze scénářů, kdy Nikos Kuluris a Nikolaos Grigoriadis vyjeli s velkými bubny nad stage a tak si tuto show mohli vychutnat naplno i fanoušci v posledních řadách.

Co nesmím opominout je vystoupení fenomenálního Jarka Nohavici. Při písni Ostravská balada nastal opravdu velký aplaus. Richard zavolal „Jarinovi“ a pozval ho tak na pódium a všichni se přesvědčili, že pražáci ho mají taky rádi ☺. Přišla píseň Křídla z mýdla, téměř logicky se v pozadí promítal videoklip. Několikrát za večer jsme byli svědci „střetu“ pražské Sparty a ostravského Baníku, jelikož jsou tak stavěny písně Kryštofů, nebylo se čemu divit☺… Ani Jarek Nohavica pražany nešetřil a v jeho setu se objevila píseň Fotbal, kde si Richard Krajčo osvojil trombón a  přidal se k dechové sekci.

Výtečně našlapanou atmosféru koncertu mohli jeste o něco lépe podtrhnout fanoušci, kdyby již od začátku reagovali jako při příchodu Jarka Nohavici.

Koncert se začal blížit ke konci. Zněly pecky jako Tak nějak málo tančím, titulní píseň z nového alba Inzerát, poslední byla skákací song Cosmoshop… Kryštofové opustili pódium a vrátili se spolu s lidmi z Universal Music, ti přáli a děkovali kapele a fanouškům k trojnásobné platinové desce. To už ale zněly přídavky AtentátObchodník s deštěm a DuDuDu. Poslední skladbou a druhým přídavkem byla píseň Cesta, kterou si Kryštofové střihli bez Tomáše Kluse.

 

Na konci Richard fanouškům vyjádřil vděčnost a pověděl příběh vzestupu kapely,  kdy jako klubová kapela hráli před Roxette a mysleli si, že už ten samý pocit nezažijí, poté měli své koncerty v halách a lidí přibývalo, tentokrát to bylo 12 500 lidí a vyprodáno! Zazněl také příslib Edenu ☺…

 

Co dodat? Tak jak Richard slíbil hned na začátku, tak kapela splnila, lepší koncert české kapely jsme tu ještě neměli… Na co se můžeme těšit příště, je zatím ve hvězdách, jisté je jedno, když Kryštof něco chystá, tak je to vždycky něco zvláštního, unikátního!