Kryštof headlinerem festivalu Čarodějáles!
28.4.2011
21.00

Už se to blíží! Jednoznačně jedna z nejlepších akcí konaných v dubnu v Brně. Ano, je to festival Čarodějáles! Na akci konané již za 8 dní v místě přírodního areálu Riviéra, se otevřou již v 12:30h. brány areálu tohoto nadupaného festivalu, který bude plný výborné hudby, doprovodných akcích, skvělých lidí a dostatečného množství občerstvení, které zajisté na takovou akci patří!

A jakou kapelu Vám představíme tento týden? Hlavním headlinerem festivalu Čarodějáles je kapela Kryštof z Ostravy. Myslím si, že tuto kapelu netřeba představovat, ale alespoň stručně.

Kryštof
Kapela Kryštof vznikla již v roce 1994, pod tehdejším názvem The Kryštof. The před jménem kapely byl výsměchem garážovým kapelám, které se svou angličtinou chtěli prozpívat na MTV.  Během třech měsíců Kryštof koncertovali, také jako předkapela Prouzy.
Během prvnío roku své kariéry vydali demo Sqvěle. Po výměně kytaristy vyšlo další demo s názvem Kryštof. V této době chodí na kapelu až 500 lidí. Díky tomu Kryštof drží rekord v klubu Modrá Svině.
V roce 1996 se R. Krajčo dostává na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a v kapele proběhly velké změny. Do kapely přišel Nikos Petros Kuluris (saxofón), který nahradil Aleše Koniecznyho, dále Evžen Hofman a na natáčení třetího dema pozvaní Ondřej Kyjonka (trombón) a Nikos Grigoriadis (trubka), kteří se rozhodli v kapele zůstat i po natočení.
Třetí demo, kdy byly hity jako Cosmposhop, Ženy nebo Poletím, zaujalo společnost MONITOR EMI natolik, že dostali nabídku na první desku.
Za svojí kariéru vydali Kryštof 6 alb, natočili DVD, získali mnoho cen a objeli několik tour, včetně akustického turné po divadlech, hráli také v aulách Vysokých škol a nyní končí své poslední tour s názvem Kryštoff/on tour.

Mimo kapely Kryštof, pro které je tento festival jediním vystoupením v Brně v tomto roce, na festivale vystoupí také Charlie Straight, slovenská partička From Our Hands, Rybičky 48, znovuhrající Cocotte Minute nebo třeba Totální Nasazení a Visací Zámek. Kompletní program i s časovým harmonogramem naleznete na: http://carodejales.cz/program.html.

Vstupenky pořídíte v předprodeji za 260,-Kč, na místě pak za 350,-Kč. Neváhejte, festival se blíží!