Koncert století v Bratislavě – „Lýra 50“ si vysloužil standing ovation

Plná Incheba EXPO ARÉNA, největší slovenské a české hudební hvězdy a především krásná hudba! Bratislavskou lyru si důstojně připomněli zpěváci a jejich fanoušci na koncertu století „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“. Desítky umělců doslova zvedli diváky ze židlí. Slavné hity Bratislavské lyry zazpívali jejich původní interpreti, ale i zpěváci mladší generace. Karel Gott předvedl, že se po těžké nemoci dostal zpět do formy. Helena Vondráčková a Jitka Zelenková měly radost, že jsou zpět na Slovensku a zavzpomínaly na časy mládí. Elán této písničkové soutěži poděkoval za start kariéry a všichni umělci se shodli, že podobná soutěž dnes chybí. Velkolepý koncert u příležitosti 50.výročí Bratislavské lyry ukončilo obrovské standing ovation!

 

Na koncertě, který organizátoři přichystali, vystoupily i největší hvězdy české hudební scény. Jitka Zelenková, Helena Vondráčková, Lenka Filipová, Dalibor Janda, Olympic či mistr Karel Gott si pobyt na Slovensku a přízeň fanoušků evidentně užívali.

 

„Vzpomínám na Bratislavskou lyru jen v tom nejlepším. Poprvé jsem zde vystoupila, když mi bylo 19 let a potom ještě několikrát. Je to skvělý nápad, že ji organizátoři připomínají. Jsem ráda, že jsem opět v Bratislavě, vždy se sem velmi těším, protože se na Slovensku cítím dobře,“ vyznala se Jitka Zelenková.

 

„Bratislavská lyra si zaslouží, aby těch 50 let oslavila takto velkolepě a s co možná největším počtem umělců, kteří se jí zúčastnili.Patřím mezi ně a jsem poctěná, že mě oslovili, aby zde zazpívala,“ dodala Helena Vondráčková.

 

Největší senzací večera byl legendární Karel Gott. Mistr všechny potěšil tím, jak zvládl svou těžkou chorobu.Jeho vystoupení bylo vrcholem krásného večera. Fanoušci byli dojatí z toho, jakým způsobem zazpíval píseň Mám rozprávkový dom, podle které se koncert nazýval a další dvě písně.

 

„Děkuji, že i po té delší odmlce mám stále své příznivce. Vzpomínám na Lyru jen v tom nejlepším, ceny mám vystavené na čestném místě a velmi si jich vážím.Ráno, když vstanu, první, co udělím je, že se na ně podívám a až potom se věnuji dalším věcem,“ uzavřel Karel Gott.

 

Na megakoncertu vystoupila i mladší generace interpretů.Všichni však zpívali výhradně písně, které poprvé zazněly na Lyře a ze kterých jsou dnes obrovské hity. Kuly, Katarína Hasprová, Mirka Partlová, Martin Chodúr, skupina Polemic a mnoho dalších se postarali divákům o nezapomenutelný zážitek. Autory projektu byli Ľubomír Belák a Jozef Šuhajda, koncert přinesla agentura Topfest.