Koncert Ozzyho nezačal nejšťastněji, ale nakonec divákům uspokojil hudební choutky!

Ještě nám doznívají v uších poslední tóny ze včerejšího koncertu Ozzyho Osbourna a Hollywood Vampires, kde diváci živě viděli například Johnnyho Deppa, Alice Cooper nebo Joy Perry. Středa 13.6. 2018 se tak stala významným dnem všech milovníků rocku, Letňany navštívilo přes 35.000 návštěvníků, nepočítaje přihlížející, kteří si koncert vychutnávali za záterasami ohraničující PVA Letňany. 

 

Osbourna nečekal nejlehčí večer, proto možná svůj půldruhahodinový set nezahájil nejšťastněji a během prvního songu Bark at the Moon, který zněl Letňany, mu často ujel hlas a diváci se dočkali i falešných tónů. Ale již po druhé písničce své fanoušky přesvědčil, že Ozzy je pořád zde a rocková duše nikdy neumírá. V průběhu večera zahrál nejslavnější skladby jak ze své sólové éry, tak i několik písní od legendárních Black Sabbath, se kterými vystupoval jako zpěvák a zaznělo mimo jiné War Pigs a nakonec si diváci vyžádali přídavek a rozloučili se tak spolu s písničkou Paranoid. Na song Mama I’m comming home Ozzy dokonce rozezpíval své české fanoušky a po dobu celého večera aktivně komunikoval a bouřil nadupané publikum, které si tak koncert náramně užilo i přes rozbahněný terén a chladný večer. Protože manažer Ozzyho zakázal profesionálům fotografovat během jeho vystoupení, nedočkáte se asi žádné kvalitní fotografie headlinera večera.

 

Hollywood Vampires se ukázali v celé své kráse a v plné síle, možná proto, že projekt Alice Cooper, Joye Perryho a Johnnyho Deppa je spíše oddechovým v rámci jejich hlavních kapel a profesí. Vampires hrály pecky od AC/DC, Motörhead, The Doors nebo The Who. Cooper ale nenechal své fanoušky na nic čekat a zahrál také vlastní tvorbu. I přes pokročilý věk miláčka celého areálu Johnnyho Deppa sklidil jednoznačně největší aplaus a diváci mu dokonce i odpustili nedokonalou formu zpěvu během písničky Heroes od Davida Bowieho a maximálně tak uspokojil nejen své ženské publikum. I já jsem měla na krajíčku, když na konci písničky vykouzlil přes svoji tvrdou kůži a temné oči úsměv.

 

Protože první kapela, Lords of Black, začínala již před sedmnáctou hodinou, večer byl opravdu dlouhý a už před šestou pokračoval Jonathan Davis. Připravili tak příchozí na nadupadný koncert plný rockových hvězd.

Pokud se vám zúčastněným zdál areál naplněný, pořadatelé koncertu Rolling Stones, kteří již 4. července vystoupí v Letňanech, očekávají o 15 tisíc návštěvníků víc. Naštěstí Pražský magistrát myslí na infrastrukturu města, která se takovou náloží může výrazně zhoršit a ve středu tak posílili linku metra C a po skončení koncertu zvýšil počet souprav i na ostatních trasách. Doufejme, že tomu tak bude i v červenci. Budete i vy pokračovat v rockovém létu? My ano, tak se na čtenáře i-kliku těšíme!