Koncert Black Lips v MeetFactory již zítra!
19.7.2012
10.00
10.00

zdroj: archiv_Black Lips

 

Americká flower punková kapela Black Lips balancuje se svoji show na hranici legality. Dlouho očekávaný koncert pro pražské fanoušky proběhne v centru současného umění MeetFactory.

 

Schovejte svý holky. Ne, vážně, na tenhle koncert je neberte. Cole, Jared, Ian a Joe na každé zastávce turné dokazují, že „sex, drogy a rock’n’roll“ není jen prázdná fráze – kdo byl před čtyřmi lety na strahovské Sedmičce, ví, o čem je řeč. Nejrozjetější americká garážová (nebo „flower punková“, jak se sama označuje) kapela je zpátky.

 

Čtveřice rozzlobených mužů z Atlanty vydala svůj debut v roce 2003, každé další dva roky pak publiku pravidelně servírovala další desky plné retra, punku a rock’n’rollu. Loni pak The Black Lips pustili do světa svou šestou studiovku „Arabian Mountain“, kterou produkovala superhvězda anglického popu Mark Ronson. I když byl tento výběr od party z undergroundu pro mnohé překvapením, deska měla díky Ronsonovi vyzrálejší zvuk než kdykoli předtím a kapele zároveň neubrala nic na její tolik typické lo-fi tváři.

 

Jakmile zasunete Arabia Mountain do přehrávače a zmáčknete PLAY, vyvalí se na vás garážový rock kašlající na ladění (Mr. Driver), dozvíte se, jak byl Spider-Man v dětství zneužívaný (Spidey’s Curse) a přenesete se o padesát let zpátky, do éry Kinks, kdy takhle znělo skoro všechno. Kdyby na desce nebyl nepsaný rok 2011, tak bych ji odhadem skutečně řadil někam do hloubi minulého století, což rozhodně není mínus, „hodnotil poslední album Black Lips na serveru Indiemusic Martin Kodera.

 

Každý, kdo The Black Lips viděl naživo, ví, že jejich show se často pohybují na hranici legality. Nazí se před diváky cítí zkrátka nejlépe, a jak trefně podotkla jedna z jejich fanynek, často vás nutí líbat na pódiu lidi, které byste neměli. „Je to tak trochu dětinské a nevinné. Jako orgie ve školce,“ zhodnotil nedávno své mejdany se smíchem zpěvák Cole Alexander.

 

Že má kapela ve skutečnosti k nevinnosti asi tak blízko jako Slunce k Neptunu, se můžete sami přesvědčit třeba jejím loňským klipem k songu Family Tree ze zmiňované poslední desky: