KLARA. UKAZUJE V NOVÉM KLIPU SVÉ MANŽELSTVÍ ZBLÍZKA!

foto: Julie Hrnčířová

 

Ve vaně, v posteli, u snídaně, na zkoušce s kapelou nebo v autě. Všude tam chtěla zpěvačka Klára Vytisková (známá z kapely Toxique) zachytit, jak je skvělé být s někým, koho člověk miluje. Výsledkem je videoklip k písni Survival, který předznamenává její sólový debut. Pod názvem KLARA. vyjde na přelomu roku.

 

Hlavními postavami aktuálního videa, které vzniklo v produkční společnosti PunkFilm, jsou Klára a její manžel, přední český bubeník Roman Vícha. Právě k nim domů se na několik dnů nastěhoval filmový štáb, aby manželský pár natáčel od rána do večera.

Písnička, stejně jako klip je o intenzivním vztahu. Když jsem se s Romanem seznámila, byla jsem tak šťastná, že jsem přestala mít potřebu skládat nové věci. Teď ale náš vztah dostal nový rozměr, který mne inspiruje. A to všechno jsem chtěla do videa i písně dát,“ popisuje KLARA.

 

KLARA. – Survival:

 

Nějakou dobu pak hledala filmový štáb, který by její příběh zachytil intimně, ovšem bez bulvárního nádechu. A našla režiséra Štěpána FOK Vodrážku. „Jsem čerstvě ženatý a téma manželství pro mě tedy ještě v životě nebylo tolik aktuální jako nyní. Když mi Klára poprvé řekla, že Survival je o ní a Romanovi, o manželství a o tom, jak je skvělé být s někým, koho člověk miluje, tak jsem věděl, že to je přesně moje téma,“ popisuje režisér.

 

Kláru s Romanem nakonec podle svých slov natáčel úplně všude a při všem. „Zachytit a natočit tak osobní a důvěrnou věc, jakou je vztah, je myslím velmi náročné, ale s tak skvělými lidmi to bylo vlastně nakonec hrozně jednoduché a přirozené. Natáčeli jsme v mikroštábu a celé natáčení probíhalo spíš jako víkend strávený s kamarády. Za to, jak moc se nám oba před kamerou otevřeli a odhalili, jim patří můj velký obdiv a respekt,“ dodává.

 

Samotnou píseň Survival, kterou už do playlistu začala zařazovat česká rádia, složila KLARA. během jedné zimní noci. „Roman byl zrovna na turné a já si uvědomila, že bez tohodle kluka si neumím představit nic a že po těch osmi letech, co jsme spolu, je náš vztah ještě větší masakr než první rande,“ popisuje zpěvačka a dodává, že nahrávání jejího alba neznamená konec domovské kapely. Toxique jsou stále fungující skupina, ovšem Klára měla potřebu udělat něco za sebe, něco osobního, co jí ukáže v přirozenějším světle.

 

Zajímavostí projektu KLARA. je zcela jistě i dívčí kapela, která ji bude na koncertech od příštího roku doprovázet. Detaily o ní zveřejní zpěvačka společně s vydáním debutu v prosinci.