Kapela Naboso vydala své první autorské EP Napoprvé

Mladá pražská kapela Naboso pokřtila 8. 1. 2023 na prknech vyprodané Malostranské Besedy své historicky první kapelní EP s příznačným názvem Napoprvé. Na EP, které se nese ve stylu folk alternative představila 6 autorských písní, včetně singlu Jsem, který vyšel již v prosinci 2022 spolu s videoklipem. Celé EP (existující i ve fyzické podobě na CD) je k poslechu na Spotify, YouTube, či iTunes. Kmotry alba se stali Vítek Sázavský (Nerez) a Lenka Nová, kteří na slavnostním křtu zároveň vystoupili. 

EP Napoprvé je hudebním debutem kapely Naboso, mladého uskupení pražských konzervatoristů, jejichž tvorba v sobě nese prvky alternativního folku, šansonu, ale také jazzu, soulu, funky či blues. Na EP představují 6 autorských písní, které začaly vznikat v období od jara 2020. Do té doby se kapela, jejíž kořeny sahají do roku 2014, věnovala především interpretaci folku, šansonu a jazzu. Vedle autorských textů se na EP objevují dvě zhudebněné básně, Píseň o Olivě od Jana Skácela, či Jsem Zdenka Krále, ke kterému vznikl i historicky první videoklip kapely. Na albu se představují Veronika Spiegelová (zpěv), Denisa Blaha (klavír/klávesy/vokály), Matouš Hron (kytary/vokály), Matěj Růžička (baskytara) a Libor Cejnar (bicí/perkuse). Album bylo nahráno ve studiu Svárov pod dohledem zkušeného Lukáše Martinka, o mix a mastering se postaral Adam Pakosta a Petr „Kakaxa“ Fleissig. Album vzniklo díky úspěšné crowdfundingové kampani na platformě Donio, ve které kapela vybrala na podzim roku 2022 přes 80 000 Kč. 

“Naše EP vzniklo díky neuvěřitelné (nejen finanční) podpoře našeho publika, které si poctivě budujeme už od roku 2014. Hlavně díky němu panovala na našem křtu ve vyprodané Malostranské Besedě od prvních tónů neopakovatelná atmosféra, ze které budeme ještě dlouho čerpat inspiraci a motivaci do další tvorby a hraní. To, že album pokřtili naše hudební vzory Lenka Nová a Vítek Sázavský, kteří spolu s námi také vystoupili, byla jen třešnička na dortu celé naší dosavadní kapelní cesty. Jsme za celou zkušenost moc vděční, doufáme, že se EP bude líbit a věříme, že rok 2023 bude ve znamení Naboso.”