Kapela Memphis vydala debutové album IN SONGS ABOUT HER!

zdroj: archiv kapely

 

Hradeckou kapelu Memphis jste možná zaznamenali díky jejich chytlavé písničce Sunshine (http://www.youtube.com/watch?v=LVu0Im-vIwY), která bodovala jak na rádiích, tak i v televizi, stala se čtvrou nejhranější skladbou v žebříčku IFPI a vyhrála několik hudebních hitparád. Jako druhý singl Memphis představili “Get up”, který už dvakrát po sobě vyhrál Evropa2 Music Chart a v následujících týdnech k němu kapela představí hudební videoklip.

 

Letos se klukům splnil jejich dětšký hudební sen – 17.května vyšlo debutové album IN SONGS ABOUT HER, což bylo důvodem k uspořádání slavnostního koncertu a křtu přímo na Velkém náměstí v centru Hradce. Kmotry CD se stali Jindřich Vedlich a Martin Soukup, náměstci primátora města Hradec Králové. Na koncert dorazilo cca 1500 fanoušků. Ti poté posílali klukům nadšené vzkazy na facebook. Například Andrea H. napsala: Včera byl ten nejkrásnější den v mém životě…  měli jste ten nejlepší koncert co jsem kdy viděla:)“

 

IN SONGS ABOUT HER obsahuje celkem 13 písniček, které, jak už napovídá název, vyprávějí o NÍ. Jsou to krátké příběhy o vztazích a životě. “Album vznikalo v období, kdy se v mém životě událo asi nejvíc změn. Například Sunshine je poděkováním slečně, která pro mě hodně znamenala a znamená. Většina písniček na albu je hodně pozitivních (např. “Get Up” nebo “Give Me More”), jelikož takové ty roky byly, na druhou stranu tam naleznete i několik smutných balad jako “My Words” nebo “No Tears,” které jsem napsal ve chvílích, kdy jsem to tak cítil,” popisuje zpěvák Honza. Album vznikalo několik let a tudíž zachycuje jak tvůrčí začátky kapely, tak i jejich současné, mnohem dospělejší období.

 

Producentem desky je Ecson Waldes (Anna K., David Koller, Ewa Farná), album navíc obsahuje i bonusovou aranž písně One More Try od známého britského producenta Grega Havera (Melanie C, Bullet For My Valentine nebo Manic Street Preachers).

O KAPELE:

Memphis je čtyřčlenná pop-rocková kapela, svěží hudební objev z Hradce Králové. Sympatická parta spolu koncertuje a tvoří již od roku 2005. I přes svou relativně krátkou existenci zaznamenali mnoho úspěchů: vítězství v soutěži Eurofestival 2011, dále v soutěži Hudbou proti nudě 2010, na Karvinském Woodstocku 2009 či v soutěži Pro-rock 2008. Nedávno se kapela stala “Local Heroes” pro jednu z největších amerických denimových značek LEE. Slyšet jste je mohli na rádiích jako Evropa2, FajnRádio, Černá Hora nebo Kiss Rádia a videoklip zhlédnout na ÓčkoTV.