Kapela Dva vyráží za oceán
14.3.2012

foto: archiv kapely

 

Ceněné duo DVA, opět vyráží do zahraničí. Aktuálně je kapela na mini turné v Polsku (šest koncertů, Kraków, Poznań, Wrocław atd.), po kterém ihned odlétá za oceán do San Francisca a to na předávání cen IGF (Independent Games Festival). Svůj zaoceánský výlet zakončí vystoupením na prestižní hudební přehlídce SXSW.

 

Kapela DVA za sebou velmi má rušný rok a letos, navzdory předsevzetím, se to zatím jeví stejně. Bára a Jan Kratochvílovi odehráli v loňském roce více než stodvacet koncertů po celé Evropě na podporu svého, zatím posledního, alba Hu navíc kromě jiného složili hudbu k počítačové hře Botanicula (www.botanicula.net). Původní představa, že první půlrok 2012 bude kapela v poklidu připravovat nové skladby, vzal brzy za své, když kapela byla nominována na nejlepší zvukový doprovod právě za hudbu pro Botanicula v cenách IGF 2012. Tyto ceny, tzv. nezávislé herní Oscary, uděluje Independent Games Festival a ten bude se na počátku března konat v San Franciscu. Botanicula českého studia Amanita Design se uchází o cenu i v hlavní vizuální kategorii.

 

Logická adventura stylu point’n’click („zaměř a klikni“) z dílny výtvarníka a animátora Járy Plachého a pražského studia Amanita Design. Není to ale první spolupráce Jaromíra Plachého s kapelou DVA. Již dříve výtvarník vytvořil pro kapelu, dnes již legendární, video klip na píseň Nunovo Tango.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xMoXnZpYgFk&feature=youtu.be

Po předávání cen IGF zamíří Dva do texaského Austinu. Kde se koná South By Southwest – SXSW. Rozsáhlá akce, naplněná filmovými projekcemi, hudebními koncerty, přednáškami a interaktivními projekty. Dostat se do výběru kapel, které zde mohou koncertovat, je vždy považováno za prestižní událost. Dva jsou jednou z mála kapel z ČR, které se to podařilo. Dva budou hrát 14.3.2012 v klubu The Hideout.