Kabáti zatopili promoklému Létofestu na zastávce v Plzni

Hlavním lákadlem sobotního dne na Létofestu v Plzni byla kapela Kabát. Než ale mohla všem přítomným pořádně zatopit, museli jsme se nechat všichni pěkně pokropit celodenním deštěm.

 

I když sobotní počasí předposlední zastávce Létofestu 2018 skutečně nepřálo, na náladě přítomných lidí to vůbec nebylo znát. V jednu hodinu odstartoval své vystoupení Sebastian a hned od začátku se začínal areál lochotínského amfiteátru pozvolna plnit. Sebastian rozdával nejen malé dárky, ale hlavně své hity a do deště docela dobrou pohodu. Bohužel ho teď nějaký čas neuslyšíme, čeká ho operace hlasivek a to pro žádného zpěváka není zrovna příjemná událost.

 

Kluci z kapely UDG se přivalili jak ta dešťová voda a hned nasadili laťku se svojí show pěkně vysoko. „Bubenice“ Tomáš neváhal s výletem mezi první řady fanoušků, kam si nechal dopravit úspornou bicí sestavu, aby ho po chvíli vystřídala fanynka a vystřihli si tak společný duet. Přídavek Hvězdář už byl jen třešničkou na dortu vystoupení téhle severočeské party.

 

 

S Markem Ztraceným dorazili do Plzně i jeho pyšní rodiče a ani on neváhal s výletem mezi lidi, které se stávají čím dál tím víc populární. Musím říct, že Marek svým vystoupením probarvil zašedlou oblohu, ať už svojí plachtou na podiu nebo outfitem celé kapely. Pro mě je vždycky příjemné plus, když zpěvák umí na něco hrát, takže písničky jako Ztrácíš uvítám vždycky ráda. Zazněla samozřejmě i MinuLost nebo Sex s ex a další.

 

 

Kam přijde Anna K., tam se rozsvítí světlo. A na Létofestu byla Ve světle po celou dobu svého vystoupení. Chvílemi rozesmátá, potměšilá, chvílemi zase vážná a posmutnělá, přesně tak, jak si to každá její písnička vyžadovala. Publikum ji přijímalo vřele a vracelo stejnou měrou energii, kterou posílala ona k nám.

 

Wanastowi vjecy – moje srdcovka – troufám si říct – z mládí. Čekala jsem s napětím, možná trochu s obavami. I když poslední CD znám, přece jen živák je živák. A tak jsem od začátku držela palce, aby se něco nepo… a moje vzpomínky na tuto kapelu nebyly přebity něčím jiným. Bylo to zbytečné. Roberte a celá kapelo – jedno velké díky! Tak mi to teda nandey, Andělé, Sbírka zvadlých růží…jen tak je z hlavy asi nevytluču.

 

Dlouho očekávaní Kabáti zatopili za malou chvíli. Ve skvělé formě, s parádním zvukem a velkou světelnou a ohňovou show. Rozpochodovali lidi hned na úvod songem Dole v dole. A pak už následovala šňůra hitů, které vyřvával celý Lochotín. Děvky ty to znaj, Burlaci, Brousíme nože, Pohoda a spoustu dalších. Celodenní drobný déšť najednou nevadil, do varu se dostal téměř osmitisícový dav, který si přišel užít Létofest do Plzně. Kabáti se rozloučili Moderním děvčetem a s posledními tóny skončila i předposlední zastávka festu, který protkává celé prázdniny ve velkých městech celých Čech.

 

 

Teď už se chystá na poslední zastávku do Liberce 7.-8.září. A ten plzeňský byl důkazem, že i v nepřízni počasí se dá užít spoustu skvělé muziky a zábavy!