Just for being – There Is A Lie That Never Goes Out (2015)

Pražská kapela Just for being pokřtila 13. února desku There Is A Lie That Never Goes Out. Tudíž je načase abychom se jí koukly do duše. Už na první pohled jde o výtečnou práci především pro ty, co mají rádi kvalitní a osvědčené věci. Desku totiž pánové z Just for being vylisovali na vinyl.

 

Album načne kapela písní All we need, ze které je cítit vliv Blink 182 z dob jejich počátků. Není to ale nikterak špatně, protože kapela sice trochu americké hvězdy při poslechu připomene, ale v žádném případě nekopíruje. No a je to tam! Jsme najednou u druhé písničky a ta mašina z Prahy se rozjede a dává jasně najevo, že muzika, kterou hrají, je baví. Bohužel kapela v půlce alba upadá trochu do stereotypu, který je pro mě v případě této kapely překvapující. Ne však u tohoto hudebního směru.

 

 

Nejvýznamnější skladby na LP There Is A Lie That Never Goes Out jsou pro mě určitě Sorrow a Unknown soul. Skladby, kterým nechybí potenciál. Celkově na mě celé LP působí kladně a kapela si s deskou evidentně dala práci, která přinesla ovoce. Album, které jsem si nepustil naposledy…