Johny Machette si v Paříži převzal Melty Future Awards!

Melty Future Awards je prestižní ocenění pro mladé, talentované lidi do třiceti let. Letos byla kategorie poprvé vypsána také pro Českou republiku, kterou vyhrál a následně i převzal cenu dvaadvacetiletý rapper Johny Machette. 

 

Web Melty.cz nominoval na ceny Melty Future Awards podle jejich slov takové osobnosti, které udělaly ve své kariéře obrovský posun a rok 2015 bude jejich. Hlasovat pro vítěze se mohlo na internetu každý den, a to od října 2014 do 21. ledna 2015. Kromě Johnyho byli v kategorii pro Českou republiku s názvem Cool is everywhere nominováni mimo jiné i blogerky Bloges Robes, zpěvák Adam Mišík nebo slovenský rapper Majk Spirit.

 

Boj o výhru byl napínavý až do poslední minuty. „Bloges Robes vedly s obřím náskokem až do poloviny ledna. Melty se ale rozhodlo, že hlasování ještě nemáte dost, a protáhli jsme ho skoro o týden. A pak se začaly dít věci. Dali jste se 20. ledna, asi 40 hodin před koncem hlasování, do obrovského boje za svého kandidáta. Bloges Robes měly 12 054 hlasů a Johny Machette, který to od Nového roku dotáhnul až na 2. příčku, měl 9 852 hlasů. Jen dva tisíce hlasů rozdíl, a dva dny do konce! Druhý den ráno jsme utrpěli lehký šok, neboť Johnyho a Bloges Robes dělilo 25 hlasů. 16 hodin do konce hlasování a my jsme si házeli korunou o to, kdo nasedne za týden do letadla směr Paříž“, vyjádřila se k soutěži redakce Melty.cz.

 

Slavnostní ceremoniál se konal 28. 1. 2015 v Grand Rex v Paříži. Ve Francii běželo předávání cen v přímém přenosu, nechyběl ani zlatý koberec, fanoušci, kteří už od odpoledne čekali na své oblíbené interprety, novináři či televize.