Jet8 křtí jejich nový počin!
30.4.2013
20.00

zdroj: archiv kapely_Jet8

 

Pokud se na čarodějnice nechystáte brečet si na ramenou s kámošem při zpěvu Richarda Krajča, tak přesně v ten den, tedy 30.dubna (v Crossu) polije svůj, v pořadí již třetí studiový počin, pražská sedmičlená brass -punková úderka Jet8. Nové Ep nese název „Bear in mind“. V překladu to znamená cosi jako mít brouka v hlavě, což je asi idiom, který spojuje obsah všech textů zmíněného alba. Hudebně se tahle parta posunula k balancování mezi punk-rockem a HC, sáhla po větší přímočarosti, avšak dočkáte se i pár momentů, které připomenou ska, tedy žánr, který je v jejich hudbě oproti minulosti zastoupen už jen velice zřídka. Zvukově pak sáhli pod vedením Krleshe (např. Queens of everithing) po větší kompaktnosti a nabroušenosti. Kapela projela Evropu od Budapešti po Bristol, křest v Crossu je závěrečným koncertem z jejich dvanáctidenní tour – probíhající zejména v UK, se zastávkami ve Francii a Německu.

 

Jako support se na křtu představí jejich dlouholetí friends, hard core punkoví progresivní úderníci Still Bust, kteří jsou v Praze jako doma. Still bust mají čerstvě nahranou desku, právě v procesu míchání, u labelu LockJaw records, který se zabývá podporováním anglický nezávislý HC punkový smetánky. Svým zvukem by zaručeně mohli louskat kokosový ořechy.

 

Dále se poprvé na lokálních pódiích prožene smečka, taktéž hrubého zrna, nazvaná The Kidisfireworks, která rozhodně nenechá nikoho na pochybách, že své řemeslo má setsakramentsky v paži a rozhodně nenechá nikoho chladným.

 

Fstup: 0,-
Místo: Cross club