JARO SMEJKAL: MÝM CÍLEM JE TVOŘIT KVALITNÍ HUDBU!

Jaroslav Smejkal se narodil v Turnově a hudbě se věnuje už pěknou řádku let. Vypadnutí z finálové osmičky pěvecké soutěže SuperStar ho nakoplo natolik, že jen pár týdnů po vypadnutí ze Superstar představil nový singl Nevermind, čímž roztočil svůj kariérní kolotoč. Nyní máte příležitost dozvědět se, jak se mu daří nyní, co prožívá a co chystá tento rok.

 

Ahoj Jaro, první otázka bude směřovat na to, jak začal tvůj rok 2015 a jaké jsou tvá předsevzetí, případně cíle? Bude pro tebe tento rok něčím výjimečný?

Rok 2015 pro mě v pracovním i osobním životě začal skvěle a doufám, že v tomto duchu bude pokračovat. Předsevzetí si nedávám, protože je nikdy nesplním. Samozřejmě by bylo krásné zhubnout, přestat kouřit a konečně uklidit své doupě, ale znám se a vím, jak dlouho by mi tato tendence vydržela, proto se radši držím reálnějších představ. (smích) Mým hlavním cílem v roce 2015 zůstává tvořit kvalitní hudbu, navazovat další zajímavé spolupráce a udržet si své místo v hudebním showbyznysu.

 

Vím, že si nedávno vypustil poměrně emotivní videoklip k singlu Everlasting love. Jak a proč vznikl nápad, pojmout klip tímto způsobem?

S natáčecím týmem Gag Media jsme u předešlých videoklipů vždy vsázeli na pompéznost, náročnost prostředí, technické vychytávky apod. Tentokrát, s ohledem na křehkost a citlivost písně Everlasting love, jsem se rozhodl pro jednodušší klip, který bude ukazovat především emoce. Song vychází z mé vlastní zkušenosti, po hercích jsem vyžadoval procítěnost, dlouhé pohledy, nejistotu, ale především poprvé v mé tvorbě happy-ending. Křest videa se konal v pražském KU baru za hojné účasti médií a známých osobností. Kmotry se stali autor hudby, bývalý frontman kapely Lunetic Vašek Jelínek, modelka Veronika Chmelířová a producent Marcus Tran. Dalšími přítomnými byly např. Aneta Vignerová či Anife Vyskočilová.

 

Plánuješ do budoucna vystupování i s živou kapelou?

Určitě do budoucna plánuji živou kapelu za sebou, člověku se lépe zpívá a není na pódiu sám, což dodává jinou atmosféru celému vystoupení. Momentálně však kvůli pracovnímu vytížení není hledání kapely mou prioritou, ale hned jak na to najdu nějaký čas, vypíšu konkurz a uvidíme, kolik schopných muzikantů se sejde.

 

Byl Valentýn, a proto mě zajímá, jak si ho strávil a jestli už si našel tu pravou lásku?

S partnerem jsme trávili Valentýn pracovně, takže  jsme si den před tím zašli na hezkou večeři a do kina. Láska se nehledá, ta přijde sama.

 

Jaký máš názor na v poslední době dost řešené téma o zachování tradiční rodiny?

V minulém roce jsem podpořil iniciativu Různé rodiny, stejná práva. Dítě potřebuje péči a lásku bez ohledu na pohlaví rodičů. Moc se zajímáme o tradiční vzor rodiny, který už dávno nefunguje. Pokud zahodíme předsudky a stereotypy, děti z dětských domovů dostanou možnost žít plnohodnotný život.

 

Na co se mohou čtenáři v brzké době těšit? Koncerty, singl, klip nebo něco speciálního?

V nejbližší době mě čeká nový hudební počin s producentem Marcusem Tranem a rapperem Hi-Defem, promo focení, kterých není nikdy dost, další projekty s módní značkou Religion Clothing Prague. Co se týče koncertů, o těch fanoušky pravidelně informuji na stránce www.facebook.com/JaroslavSmejkalSuperstar