JamHovory – Skyline

Ve dnech 9.- 11. června 2011 se uskutečnil další ročník festivalu JamRock, aneb měli jsme podle slov hlavního organizátora Libora Pavlaty další možnost přidat si TŘI DNY ŽIVOTA NAVÍC! Měli jsme tu čest, že nás organizátoři festivalu pozvali. Na oplátku jsme si pro všechny návštěvníky tohoto jedinečného festivalu, který patří do pětice největších festivalů v ČR, ale stále zde můžeme očekávat rodinnou atmosféru a pohodu, která se hledá na podobných velkých akcích velmi zřídka, připravili speciální projekt pod názvem JamHovory.

Vyzpovídali jsme 9 interpretů a jednoho Anděla poměrně neklasickými otázky a délkou rozhovoru. Rozhodli jsme jim položit tzv. „Tři otázky navíc“ a zjistit něco více z jejich osobnějšího života. Nechtěli jsme se tedy ptát na nové CD, jak vznikl název Wohnout a jaké festivaly letos dotyčná kapela pojede. Bohužel někdy jsme se ani těmto, klasickým otázkám nevyhnuli. V další řadě jsme nechtěli nudit ani vás, čtenáře v modrém světele monitoru a také proto jsme JamHovory vytvořili co nejstručnější a nejlidovější formou.

Skyline – Marka & Jacob

Oblíbený místo, kam se rádi vracíte? Jacob: Domů.   Marka: Asi taky domů. A ráda se třeba vracím do kapelové káry. Tam je taková ta svoboda. Jacob: Taky máme oblíbený festivaly. Rock for People mezi ně rozhodně patří , ten si velice užíváme. Pak Planet festival určitě. A Open Air festival, ten je super.

Na kterém festivalu nebo koncertě jste poprvé hráli? Jacob: Czechtek, Rock for People. Marka: Můj první koncert byl asi ve Futuru 12.12.2001 s Gaia Mesiah. Měla jsem na sobě červený šaty, co si pamatuji. Myslela jsem, že image bude jiná, ale pak se to náhle zvrtlo.

Co nějaké vtipné věci z natáčení nového klipu? Jacob: Tak většinou ty vtipné věci jsou zaznamenaný na tom videu, když se někdo převlíká za úplné šílenosti. Jsou tam převleky ďábla, dominy, čerta, masařky s kladivem, chlápka s nějakou elektronikou v ruce. Marka: Vzájemně jsme se překvapili svými alteregy, to si myslim, že bylo asi nejzajímavější. Myslim, že jsme z toho vyšli dobře a je opravdu hodně pozitivních ohlasů na náš nový klip.

Máte novou desku, proč se jmenuje „Private Madness, Public Danger“? Marka: Protože to tak probíhalo, že z nějakých osobních bordelů vzniklo to, co vzniklo. Třeba u mě. Tady Jacob se mi asi vysmejě. Jacob: Ne, nevysměju. Jako ten název odpovídá tomu, co se děje ve světe, což je šílenství. A každopádně je to taky první díl Profesionálů, který náš bubeník hrozně miloval.

Je to vlastně první deska s Markou, jak jste si rozumněli ve studiu? Marka: Tak jelikož jsme měli Dušana, tak pro mě to byla úplně nová zkušenost, jak pracovat s hlasem a tak. Já jsem objevila nové věci, o kterých jsem nevěděla a díky tomu to bylo pro mě nahrávání, které pro mě bylo přínosem a celkově celým Skyline, si myslim. A co se týká mého hlasu, můj hlas je supr.

Další JamHovory:

JamRock – reporty