JamHovory – Dan Bárta

Ve dnech 9.- 11. června 2011 se uskutečnil další ročník festivalu JamRock, aneb měli jsme podle slov hlavního organizátora Libora Pavlaty další možnost přidat si TŘI DNY ŽIVOTA NAVÍC! Měli jsme tu čest, že nás organizátoři festivalu pozvali. Na oplátku jsme si pro všechny návštěvníky tohoto jedinečného festivalu, který patří do pětice největších festivalů v ČR, ale stále zde můžeme očekávat rodinnou atmosféru a pohodu, která se hledá na podobných velkých akcích velmi zřídka, připravili speciální projekt pod názvem JamHovory.

Vyzpovídali jsme 9 interpretů a jednoho Anděla poměrně neklasickými otázky a délkou rozhovoru. Rozhodli jsme jim položit tzv. „Tři otázky navíc“ a zjistit něco více z jejich osobnějšího života. Nechtěli jsme se tedy ptát na nové CD, jak vznikl název Wohnout a jaké festivaly letos dotyčná kapela pojede. Bohužel někdy jsme se ani těmto, klasickým otázkám nevyhnuli. V další řadě jsme nechtěli nudit ani vás, čtenáře v modrém světele monitoru a také proto jsme JamHovory vytvořili co nejstručnější a nejlidovější formou.

Dan Bárta

První koncert, na kterém jsi byl?No, já myslim třeba Soundgarden, když byli s Faith no More a Guns and Roses na Strahově kdysi dávno. Pak Faith no More ve Sportovní hale v listopadu, nevim kolikátého roku. A potom už těch koncertů bylo hodně. Ale tyhlety byly jako první.

Na jaký místo se nejraději vracíš? Domů. Ale jinak festival v Trutnově má svoji atmosféru. A teď si nevzpomenu na nic, co by bylo tradiční, ale Sázava fest třeba taky do jisté míry.

První koncert, na kterém si hrál? To byl nějaký maturitní ples ve velký Lucerně ještě s Extra Bandem, asi v roce 1988.

Měl jsi nervy? Já mám vždycky nervy.

Jaké plány máš do budoucna? Nevím. Teď budem hrát v létě na nějakých festivalech se všema možnýma kapelama, na podzim vyjde deska J.A.R., pojedem šňůru. Taky pojedu jako host Richarda Múllera. S Darinkou se chystáme na Slovensko. Pak nějaký kšefty s Ilustratosférou. Následně pojedu někam pryč, pak se vrátim a uvidíme, možná budem dělat nějaký nový desky, hrát a tak.

Další JamHovory:

JamRock – reporty