Jack Garrat přichází s prvotinou I Couldn’t Want You Anyway !

foto: archiv_Jack Garrat

 

Jako interpreta by Jacka Garatta určitě nikdo neznal a už vůbec ne, nikdo z našich končin. To však neznamená, že kvalitní věci, které vznikají daleko za hranicemi našeho státu, by měly zůstat bez povšimnutí. Naopak, drtivá většina hudby stojí za to a Jack jako nový přírůstek za rok 2014 je toho příkladem.

 

Jack Garrat pochází z Little Chalfont, Bucks (UK). Anglický skladatel funguje v Londýně od roku 2010, kde začal spolupracovat s nakladatelstvím Turn First Records. Na hudební scénu jako zpěvák vstoupil jenom před pád dny se svojí debutovou písničkou I Couldn’t Want You Anyway.

 

Tento mladý umělec má takřka sladké a zvodné lokály zahrnující širokou škálu z váhy zvukového stylu podobající se skupině Florence and the Machine, ale nenechejte se obalamutit. Písnička z umělecké vitríny Jacka Garratta představuje sofistikovaný zvuk, jemný hlas, místy až šepot, který nenásilně zasedne do vašich ušních bubínků a pohladí vaší mysl. Garrat zde vytvořil svěží, ale za to jednoduchou vrstvu s vokály, které jsou předem zalité a poháněné hudebními nástrojmi.

 

A zatím co zvuk je velice podmanivý, melodie chytlavá a vokály precizní a emocionálně nasazené je tu styl, kterým podává svojí výpověď v podobě tzv. Rnb „skloňování“, což dělá skladbu zvláštni a zcela atypickou. První polovina písničky působí staticky až hypnoticky, když se pak vrací do refrénu je tu zcela jiný přístup a prezentace. To jí ve finále posouvá na vyšší stupínek. Zvuk vychází z elektronického stylu Jamesa Blaka a lidové citlivosti Bon- Iver.

 

Text je naprosto úchvatný, prostý a klasický nástroj v podání klavíru a bicí zvučně hlásí krásu této písně. Jen jedna pouhá skladba od vousatého Brita, která značí předzvěst pro chystající album.

Je to krásný hudební zážítek.

 

http://www.youtube.com/watch?v=pvvj9qCqDm4