Insania ve svém novém videoklipu věší celebrity!

Současnou situaci v médiích a hudbě zvláště si vzala na mušku brněnská provokatérská sebranka Insania. Jejich nový videoklip „Pověsíme celebrity!“ je jedovatou parodií za hranicí dobrého vkusu, ale sami autoři jej vytvořili v přesvědčení, že korektně vyslovované názory dnes už prakticky nejsou slyšet.


Společně se skladbou „Joe se rozhod poslat bombu“ tento song patří k nejkontroverznějším písním aktuálního sedmého alba „Kult hyeny“. Také proto tolik lákal k vizuálnímu zpracování. „Snažili jsme se nějakým milým způsobem popsat masmediální panoptikum kolem nás. Nechceme být na nikoho zlí, a proto jsme zvolili spíš umírněnou formu poprav. Každá z celebrit ze světa sejde způsobem, který odkazuje na nějaký detail z její dosavadní plodné kariéry. Rádi bychom tak celé elitě vyjádřili svůj vděk za všechno, čím nás, posluchače, obohatila,“ říká ke klipu Insania. „Chtěli bychom, aby lidi náš videoklip vnímali spíš jako rozvernou frašku, než výraz upřímné nenávisti,“ tvrdí Světlonoš, který videoklip pro Insanii vytvořil. „Nic takového tam ale nenajdete. Jenom pocit štěstí,“ dodává.

httpv://www.youtube.com/watch?v=sekJCKZWPgY

Insania tak pokračuje v propagaci svého posledního alba Kult hyeny, které bylo letos nominováno na Anděla v kategorii hard’n’heavy a zvítězilo jako album roku 2010 v anketě Břitva. Tatáž Insania, která o sobě zpívá: „Jsme lůza, jsme klenot zla. Drahý kamení z žezla ďáblova.“