Indy: „Kapela bez fans neexistuje“!

Indy, rapper, kterého v ČR zná každý druhý, nemusíme nějak zvlášť představovat. Společně s DJ Wichem tvoří duo Indy a Wich. Před 3 měsíci vydal svoji sólovou desku s názvem KMBL, na které spolupracoval s Raem, bubeníkem kapely Clou. A co chystá Indy dál? Přečtěte si v našem rozhovoru!

Projekt Indy a Wich vznikl už v roce 1998, kdy byl český hiphop na začátku, jaký myslíš, že udělal hiphop od té doby pokrok?
Hodně se změnila celá muzika, jeji distribuce nebo možnost ji dělat, to se nevyhnulo ani hiphopu. Ten „pokrok“ je v něčem hodně pozitivní a v něčem zase hodně negativní, ale tak to prostě je.

Jsi určitě známý ve spojitosti s DJ Wichem, poslední společný albumový počin je z roku 2006 Hádej kdo. Svým vlastním albem si se chtěl posunout někam dál?
Spiš to trochu vyplynulo. Baví mě víc elektronický věci, syntetizéry atd. zatímco Wich je trochu víc konzervativní, a když jsme společně řešili třetí album, nakonec jsme se dohodli, že to udělám jako solo a v průběhu natáčení to samo vyplyne. Nicméně když jsem potom s Montanou začal pracovat denně ve studiu a intenzivně nahrávat, sklouzlo to k produkci KMBL ve 12ti věcech, což je vlastně většina hudby na desce – proto i ten název KMBL.

Když jsme u alba Hádej kdo, některé songy jsou známé i z filmu Gympl, jak jste se dostali ke spolupráci na filmu?
Nevím úplně přesně, Tomáš Vorel tuším oslovil Wiche v rámci komunikace s tehdejší „graffitti“ partou, která byla myslím přizvaná na konzultace k filmu – když se pak řešila hudba byl Wich coby legenda, myslím, jasná volba a pak už to jelo.

Dalším filmovým projeketm byla Česká Rappublika, jak Vás bavilo pracovat na tomto filmu?
Já jsem bohužel tou dobou řešil spoustu práce, takže jsem se nějak výrazněji toho filmu neúčastnil. Ale tak jako tak přes mou počáteční nedůvěru k projektu jsem zjistil, že Pavel Abrhám stvořil úžasně vtipnej projekt, kterej v sobě snoubí mnohem víc rozměrů. Mě se ten film hrozně líbí.

Jak vznikla píseň Rockstar s kapelou Clou? Jak je možné, že se dva tak odlišné žánry spojily v jedné písni?
V rámci kompilace 20Ers, která rámcově mapovala určitý věk česko-slovenské scény – každý oslovený měl za úkol stvořit buď nějakou přesahovou skladbu (což se povedlo nám a Pio Squad s Jarkem Nohavicou) nebo nahrát skladbu s oblíbeným producentem/rapperem. A s Radkem, bubeníkem Clou, jsem se znali dlouhou dobu z klubu 007, kam v devadesátých letech chodily obě scény – jak hiphopová, tak rocková.. Slovo dalo slovo a už to jelo. A teď je z toho deska a nový projekt.

Za nedlouho budeš křtít tvé, již zmiňované, nové album KMBL. Už víš hosty a kmotra?
Křest proběhl tenhle pátek v Abatonu s Orionem, 518 a Katem a dalšími hosty, moc se to myslím povedlo. Byli jsme dost nervózní, hráli jsme komplet jako Indy a Wich plus LA4 a Radek ještě hrál na živý bicí. Hráli jsme spoustu skladeb, skoro 2 hodiny, bylo plno, takže jsme moc rádi.

Pojede se k desce nějaké tour? Koho si sebou vezmeš jako support?
Turné se jede v malé a velké variantě – začíná akorát v březnu, kdy máme prvních 6 koncertů a pokračuje prakticky do prázdnin, kdy zase začne festivalová sezóna. Nevím, jestli se tomu dá říkat support, ale některé koncerty jedem s i s LA4, členem Indy a Wich, který také udělal solo album, takže hrajeme širokej materiálovej záběr z éry Indy a Wich, ale samozřejmě a především i ty nové věci.

Plánujete natočení nového videoklipu? Ke které písni?
Udělali jsme takový low budget klip na první single s Orionem a Nicole – Báječný Klima. Příští týden natáčíme Budu tam v jednání je klip na track KMBL. Jinak jeden track z desky – a shodou okolností ho produkoval Wich – Ledové ostří s Vecem a Zverinou již klip má – dokonce poloanimovaný.

Máš nějaký vzkaz pro své fanoušky?
Díky za tu dobu co jste tu s námi. Kapela bez fans neexistuje. Víme to.
KMBL a Indy a Wich 2100!

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně hudebních úspěchů!