Ian Anderson – frontman Jethro Tull vystoupí v listopadu v Praze a Brně!
20.11.2013
16.00
16.00
21.11.2013
16.00
16.00

foto: archiv Iana Andersona

 

Britský zpěvák, hudebník a skladatel Ian Anderson známý především jako zakladatel a vůdčí osobnost světově proslulých Jethro Tull zamíří v listopadu do České republiky na dvě vystoupení. Jako první ho 20.listopadu přivítají návštěvníci brněnské haly Vodova, o den později jej bude hostit Velký sál Lucerny v Praze.

 

Program obou koncertů bude věnován albu Thick As A Brick, jedné z nejúspěšnějších desek Jethro Tull z roku 1972 a jejímu volnému pokračování TAAB: Whatever Happened To Gerald Bostock?, které Ian Anderson vydal vloni v dubnu u příležitosti 40.výročí vydání „prvního dílu“.

 

Skupina Jethro Tull se na hudební scéně pohybuje již neuvěřitelných 45 let, během kterých (započítáme-li do toho i live nahrávky a kompilace), vydala bezmála stejný počet alb. Do širokého povědomí se Jethro Tull zapsali díky netradičnímu propojení rocku s lidovou hudbou, blues i prvky renesanční hudby.

 

Od jejich desek se prodalo na 60 miliónů! kopií a od prvního vystoupení v roce 1968 v Londýně kapela odehrála více než 3000 koncertů ve 40 zemích.

Ian Anderson, který do dnešního dne vydal šest alb, každoročně s Jethro Tull a sólově odehraje na stovku koncertů.

O neutuchající oblibě jak Jethro Tull tak Iana Andersona u českého publika svědčí každé jejich zdejší vyprodané vystoupení.

 

Předprodej vstupenek na oba koncerty zajišťují společnosti Ticketpro a Ticketportal. Vstupenky jsou k dostání již od 690 korun. Více na www.ticketpro.cz a www.ticketportal.cz