I na podzim festival? Je tu ZlounFest!

Máte rádi festivaly a také se vám po nich na podzim a v zimě stýská, chybí vám ta pohodová atmosféra, dobrá muzika a pivko v ruce? Chcete si i v tomto období zajít na kvalitní festival, kde se dá vidět hromada kvalitních kapel najednou? Jestli zní vaše odpověď ano, pak je pro vás ZLounfest jako stvořený. ZLounFest je akce, která proběhne 9. listopadu v lounské sportovní hale, je to největší podzimní indoor festival tuzemských kapel v České republice a jeho ambicí je právě vyplnit prázdné místo, které na podzim, po skončení festivalů a kvůli absenci kvalitní klubové scény, v našem regionu vzniká.

 

Původně pořadatelé počítali s jedním pódiem, nakonec se ale k hlavnímu pódiu uvnitř sportovní haly přidá ještě jedna menší scéna v areálu lounského letního cvičiště – tam se zároveň bude točit zbrusu nové lounské pivo ZLoun a návštěvníci festivalu budou jedni z prvních lidí, kteří ho budou moci ochutnat. Dále bude samozřejmě připraveno občerstvení nebo Red Bull bar, který zajistí, že energie nebude s přibývajícím časem ubývat.

 

Na pódiu se postupně vystřídají zástupci popu, rocku nebo punku. Na své si ale přijdou například i fanoušci hudebního stylu ska, který bude reprezentovat pražská kapela Sto zvířat, jejíž hity jako Alice se dala na pití, nebo Nikdy nic nebylo, už téměř zlidověly.

 

Sto zvířat – Nikdy nic nebylo:

youtube.com

Dále se v Lounech představí zdánlivě nová kapela Portless. Nenechme se ale zmást novým názvem, kapelu Portless totiž tvoří hned čtyři z pěti členů bývalých Support Lesbiens, včetně frontmana Kryštofa Michala. Kapela po změně jména viditelně ožila, načerpala novou energii a už nyní má na kontě několik nových písní, klip k singlu Dream a Dream, který překvapí tanečním, až diskotékovým nádechem a na podzim už chystá vydání nové desky a dokonce snad i časosběrný dokument o vzniku kapely.

 

Z českých kapel budou k vidění ještě Rybičky 48, Wohnout, Mňága a Žďorp, Prague Conspiracy a mladí třinečtí Charlie Straight, jejichž hvězda stále nezadržitelně stoupá. Až ze Slovenska dorazí kapela Fishing Strip, jejíž hudba se dá charakterizovat jako pop-punk. Čerstvými přírůstky do už tak nabitého line-upu se stala kapela České srdce – legenda české hudební scény se širokou fanouškovskou základnou nejen v České republice, ale i ve Francii a mladá nadějná kapela z Prahy Last Station, která v roce 2010 vyhrála prestižní soutěž Startér XT3.

 

Prague Conspiracy – Where’s Michael:

youtube.com

Na již zmiňované druhé scéně se představí dvě místní kapely. Jsou jimi dobře známí lounští rockeři Joe Purple a začínajjící Winday, kteří překvapí rychlým rockem i chytlavými pomalými melodiemi. Zahrají také pražští High Society, jimž je vlastní crossover.

 

Jelikož chtějí pořadatelé podpořit i regionální skupiny, rozhodli se, že line-up druhé stage bude doplněn ještě o jedno jméno z Ústeckého kraje, toto jméno vzejde z internetového hlasování samotných fanoušků, které proběhne na oficiálních stránkách festivalu na facebooku a twitteru. Ty jsou v provozu již nyní, a jestli chcete zůstat v obrazu a mít stále ty nejnovější informace, rozhodně se vyplatí je sledovat. Novinky totiž přibývají prakticky každý den.

 

Vstupenky jsou aktuálně k zakoupení v prodejní síti Ticketpro za 299,-.

Ondřej Ekrt