I-KLIK objev: Endy Moon

 zdroj: bandzone.cz

 

1. Kdy jsi začal/a působit na hudební scéně? A kdo/co Tě k tomu vedlo?

Hudbě jsem se začal věnovat ve 14ti letech. Veřejné vystupování přišlo kolem roku 2002. Začínal jsem jako klávesista ve skupině Kokobent. Pocházím z hudební rodiny. Otec i bratři jsou muzikanti, takže jsem byl automaticky k tomuto povolání veden.

 

2. Na jaké nástroje hraješ?

Hraju na baskytaru, klávesy, trochu kytara, bicí a zpívám…

 

3. V případě uměleckého jména, jak Tě napadlo?

Endy je zkratka mého jména a Moon? To mi prostě jen přeletělo přes nos..

 

4. Odkud jsi/kde působíš?

Pocházím ze Zlínska. Dalo by se říci, že působím po celé ČR. S kapelou Reflexy, ve které jsem členem už 10 let jezdíme koncerty od Moravy až po Tábor. Skupina loni oslavila 20 let působení na scéně.

 

5. Jak bys definoval/a žánr své hudby?

Osobně nemám rád definice a škatulkování. V mé hudbě se promítá všechno, co mám rád. Pop, jazz, funky, latina, RnB… Dělám muziku instinktivně, nesnažím se zavděčit určité skupině lidí… Píseň vyprodukuju tak, jak jí to nejvíce sluší… Odpověď by mohla znít pop-jazz, ale to je širší téma. Chce to poslech.

 

6. Kdo skládá hudbu/texty? O čem písničky jsou a co mají posluchačům sdělit/jak mají na posluchače působit?

Hudbu a melodie skládám sám. Texty píše Václav Adamec a Iva Korgerová (Pitch Bender)… V některých je i dávka poezie. Jsou samozřejmě často o mezilidských vztazích, ale jeden z posledních textů je například o penězích nebo o fast foodu… Je toho hodně.

 

7. Kdo Tě nejvíc ovlivňuje/ovlivnil? Inspirace.

Tak na počátku určitě Sting. Každý muzikant je něčím a někým ovlivněný. V současné době už inspirace přichází z mnoha stran. Od jazzu až po Rihannu…

 

8. Jaké jsou Tvé cíle do budoucna?

Už delší dobu dokončuju své druhé album. Snad to bude brzy. Těším se také na koncertovaní s projektem Matěje Morávka, což je velmi talentovaný kytarista, který mimo jiné spolupracuje se jmény jako je Palo Habera a Team, Vlasta Redl, nebo Vašo Patejdl… Věnuji se také spolupracím s jinými interprety. Točím různé nástroje a věnuji se celkové produkci písní. Takže doufám, že to bude pokračovat.

 

9. 3 zajímavosti týkající se Tebe.

Určitě bych uvedl hudební lahůdku Chiasmatic. Je to originální spojení metalové a folklórní hudby. Došlo tak k mixu dvou kapel. Paladran a Musica Folklorica. Hraju tam na basu. Zatím jsme natočili dva singly. Klip na ten první už je na youtube a druhý brzy bude. Zajímavost je, že jeden song se umístil na druhém místě v celosvětové hudební soutěži autorů International Songwriting Competition, v kategorii worldmusic… Jako druhou zajímavost bych mohl uvést, že natáčím videoklipy. A třetí by mohla přijít v dalším rozhovoru…

 

10. Vlastní dodatek/sdělení lidem, potencionálním posluchačům, fanouškům.

Přijde mi, že hlavní smysl hudby (jakožto uměleckého díla) se v posledních letech velmi rychle vytrácí. Rád bych, aby lidi nezapomínali na to, že se jedná o skutečné umění a ne o zvukovou kulisu na benzínky nebo mp3 do mobilů, které nejsou schopny reprodukovat ani zlomek toho, co ta muzika obsahuje. Je za tím spousta tvrdé práce a každý interpret ocení, když ho plně podporujete koupí jeho hudby a návštěvou koncertu… Mějte se rádi.

 

https://www.facebook.com/Endymoon

http://bandzone.cz/endymoon