I-klik doporučuje: Hawthorne Heights
26.4.2014
11.00
11.00

foto: archiv_Hawthorne Heights

 

Další „i-klik doporučuje“ je na světě! V této rubrice vám každý týden představujeme jednoho talentovaného, méně známého, zahraničního interpreta. Výběr prochází napříč všemi styly a žánry.

Po velikonočních prázdninách je tu další pracovní týden. Ale také pár zajímavých koncertů, které vám pomohou se tímto týdnem prokousat. Pro mě ten nejzásadnější se odehraje v sobotu. To totiž do Prahy přijede kapela, která už nějaký ten rok hraje. Avšak trochu se na ní pozapomíná a její kvality jsou daleko větší než aktuální zájem českých fanoušků. Tento díl se věnuje Hawthorne Heights!

 

Tahle americká banda z Ohia už toho má poměrně dost za sebou. Aby také ne, jejich vznik se datuje už od roku 2001. I když jejich nejlepší roky pominuly, přes to se stále drží v podvědomí mnoha fanoušků, kteří na jejich hudbě vyrůstali. Start měli doslova raketový, hned první 2 alba měly úspěch. Jejich další rozlet však ovlivnila tragédie v kapele, po které zůstali jen ve 4 členném složení.

HH patří ke kapelám, které je těžké někam zaškatulkovat. Vývoj k aktuální tvorbě je poměrně dlouhý, avšak podstata zůstává stejná. Hrají především procítěné melodie a dost emotivní věci, ale energické části jim také nejsou úplně cizí. Aktuální deska „Zero“ patří k těm klidnějším. Rozsah tvorby je široký a věřím, že každý si na nich najde něco svého. Celkem za svoje působení vydali 6 alb, k tomu 2 Ep a jedno kompilační album hitů z první poloviny jejich kariéry.

 

Aktuálně jsou na evropském tour k 10 letému vydání jejich desky „The Silence In Black And White“, která jim výrazně otevřela cestu do světa. Jedna z jejich zastávek bude i v pražském Chapeau Rouge. Koncert proběhne v sobotu 26. 4. od 19:00. Jako support se naposledy ukáže česká parta Attic Vanity, kteří tímto koncertem ukončují aktivitu kapely. Vstup je stanoven na 250,- a platí se na místě. Akci proběhne pod záštitou Full Heart Agency ve spolupráci s Brainwave Produktion.

 

Odkazy:

FB Event

FB kapely

 

Na závěr přidávám jejich jeden z neúspěšnějších singlů, „Ohio is for Lovers“: