I-klik doporučuje: Being As An Ocean

foto: archiv_Being As An Ocean

 

Máme tu další díl „i-klik doporučuje“! V této rubrice vám každý týden představujeme jednoho talentovaného, méně známého, zahraničního interpreta. Výběr prochází napříč všemi styly a žánry.

 

Tento týden se mi do hledáčku dostala kapela, která už má něco za sebou. Pro mnohé se stala synonymem svého žánru, ale stále je většina, která o ní v životě neslyšela a to je podle mě hrozná škoda. Pro mě jedna z nejoblíbenějších kapel – Being As An Ocean.

 

BAAO je pětičlenná kapela z kalifornského Alpine. Za svojí, poměrně krátkou, dobu mají pestrou historii. Zformovali se roku 2011 a hned rok poté vydali své zatím jediné album s názvem „Dear G-d…“. To mělo hned úspěch a dostalo kapelu na několik velmi zajímavých tour po USA a Evropě. Jejich styl je přesně na rozmezí post-hardcore a melodic-hardcore. Přes své texty vyjadřují jedinečný pohled na svět a do své hudby dokázali dostat porci čistých emocí, které se perfektně doplňují s něžnými melodiemi a dohromady tak tvoří jedinečnou tvář kapely. Občas je jejich hudba až moc zdlouhavá a na jejich poslech musí být nálada. Ovšem když to přijde, doporučuji jejich album pustit od začátku až do konce. Pro mě naprosto relaxační hudba a u žádné jiné kapely si neodpočinu tak, jako u poslechu BAAO.

Na konci minulého roku z kapely odešel kytarista Jacob Prest a bubeník Shad Hamawe. Jejich místo zaujali Michael McGough (Ex-The Elijah) a Connor Denis (Ex-Sleep Patterns). To se samozřejmě projevilo i na nové tvorbě kapely, která na začátek května připravuje vypuštění nové desky s názvem „How We Both Wondrosly Perish“. Můžeme se jenom těšit, co pro nás připravili a jakým směrem se budou po pozměněné sestavě ubírat.

 

Jedno velké plus ale kapela určitě neztratí, a to živé vystoupení. Ze všemožných záznamů, na živo zatím nemůžu posoudit, ale i z vyprávění, mají neskutečnou atmosféru. Jako absolutní dar z nebes beru aktuálně včerejší zprávu, že zavítají i na český festival Mighty Sounds. Pokud na Mighty jedete, velmi doporučuju věnovat nějakou tu hodinku a pořádně si je naposlouchat, i pokud to není zrovna šálek oblíbené kávy. Tohle bude stát za to!! Osobně bych dal sice přednost klubovému vystoupení, ale věřím, že tu nejsou naposled a ještě se dočkám.

 

Na závěr přidávám, pro mě jednu z nejoblíbenějších písniček od BAAO, která má na YT skoro již milion a půl shlédnutí -„The hardest part is forgetting those you swore you would never forget“ :

 

Fb fan page: https://www.facebook.com/BeingAsAnOcean