I-KLIK DOPORUČUJE: BABYSHAMBLES

zdroj: archiv kapely

 

Anglická kapela, která vznikla v roce 2003, byla založena Petem Dohertym jako vedlejší projekt k již nehrajícím The Libertines, ze kterých byl Doherty několikrát vyhozen pro svou drogovou závislost. Pete Doherty je obecně známý jako „problémový mladík“. Jeho chování v rozporu se zákony je známé po celé Anglii. Pete a jeho punkový život očividně zaujal supermodelku Kate Moss, která jakožto Dohertyho přítelkyně dostala dokonce možnost nazpívat ženské vokály k songu La belle et la bete.

 

Pete Doherty je vynikající hudebník a snad ještě lepší básník. Je o něm známo, že je to jeden z nejlepších básníků současnosti. Také se o něm říká, že je to po The Clash poslední pravý punker (viz jeho vystupování – sžití se s publikem nastolením nepopsatelné atmosféry nebo jeho dříve častá nepřítomnost na koncertě).

 

Když Babyshambles posloucháte, není možné sedět v klidu. Buď si musíte pohupovat nohou, bubnovat rukou nebo kejvat hlavou, pokud s Petem zrovna už dávno nezpíváte. Skvělá a příjemně poslouchatelná indie post-punková hudba, výrazné kytary, jejichž akustický zastarale znějící zvuk s nenápadně podkresleným tónem je pro pro tuhle kapelu typický. No a když se k téhle hudbě přidají Dohertyho výborné texty a uvolněný, jakoby duchem nepřítomný hlas, jsou z toho Babyshambles.

 

Diskografie:

Down in Albion (2005)

Shotter’s Nation (2007)

Sequel to the Prequel (2013)

 

Doporučené songy k poslechu:

Fuck forever

Delivery

Lost art of murder

Nothing comes to nothing

Albion

Carry on up the morning: