I-klik doporučuje: Alexander in Paris

foto: archiv_Alexander in Paris

 

Je to nový rok a sním se znovu hlásí „I-klik doporučuje“. V této rubrice vám každý týden představujeme jednoho talentovaného, méně známého, zahraničního interpreta. Výběr prochází napříč všemi styly a žánry.

 

Na nový začátek v novém roce jsem si vybral skoro akustický projekt Alexander in Paris.

 

Tahle 4 členná finská kapela hraje styl na rozhraní folku, rocku a country. Co si pod touto směsí představit? Procítěné, občas až utahané melodie, přesto líbivé a do zimního počasí jako dělané na dlouhé melancholické večery při svíčkách. Musím vyzdvihnout nezaměnitelnou barvu hlasu zpěváka, díky němuž si budete chtít kapelu pouštět pořád dokola. Jejich hudba na vás určitě zapůsobí a zanechá ve vás hlubší pocit.

Jistý hudební blok celkem výstižně popsal jejich tvorbu: „Velmi luxusní hudba v té nejlepší kvalitě, je to jako když vidíte někoho poprvé v životě, ale máte pocit, že se znáte od jakživa.

 

Společně hrají od roku 2011 a prozatím stihly odehrát skoro 50 koncertů na rodném severu. Teď se však vydávají do Evropy a v rámci „A couple of blocks from home TOUR“ se zastaví i v Praze. Konkrétně v music clubu U Lažanských na Smetanově nábřeží. Koncert proběhne 6.ledna od 20 hodin. Jako support se představí česká kapela The Backroad Deals.

 

Oficiální web:

https://www.facebook.com/Alexanderinparis?fref=ts

 

Na závěr přidávám jejich písničku „Secrets“: